Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Forgalomból ideiglenesen...

Forgalomból ideiglenesen kivont autó vásárlása esetén átírás előtt kötelező biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy forgalomból ideiglenesen kivont autót, és nem is akarom egyenlőre forgalomba helyezni, viszont át szeretném a nevemre íratni, kell- e kötelező biztosítást kötnöm? Az autó hazaszállítása trélerrel történne, nem venne részt a közúti forgalomba.
2017. szept. 11. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez kicsit bonyolultnak tümik. Szerintem ne menj bele mert pórúl járhatsz.

Külföldi okmányokkal lehet így autót venni. Azt honosítod levizsgáztatod biztosítást kötsz és névre írod. Magyar aútónál nehezebb mert ha megvetted 15 napon belül névre kell iratni amit csak érvényes biztosítással lehet.

Legjobb ha holnap elcammogsz egy kormányablakhoz és megkérdezed.

2017. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kötsz a Netrisken egy biztosítást, ennek a kinyomtatott igazolásával átíratod és kivonatod a gépet, majd a Netrisken felé jelzed az ideiglenes kivonást és kéred a biztosítás szüneteltetését. Így csak néhány napot kell fizetni és a neveden van a járgány.
2017. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Netrisken" - Netrisk
2017. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az eladó egy kereskedő, ő hozta be külföldről. A nevemre íratta valahogy ??? és én vonattam ki a forgalomból, miután nem akarom egyenlőre üzemeltetni. nem tudom hogy írták a nevemre bizt. nélkül. trélerrel lett leszállítva, amit CMR igazol. Lehet ebből nekem gondom ? vagyis csak akkor kötnék biztosítást, mielőtt visszahelyezném a forgalomba.
2017. szept. 11. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!