Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy tudom utólag bebizonyítan...

Hogy tudom utólag bebizonyítani, hogy ő volt a hibás, illetve milyen szervhez kell fordulni? Utólag menjek be a rendőrségre? Esetleg a biztosítóhoz forduljak?

Figyelt kérdés
Ma Budapest belvárosában belém jött egy autós. Én mentem egyenesen, ő pedig tolatott ki a parkolójából, amint megláttam, hogy tolat megálltam, de mire dudáltam volna már belém szállt. A kerékívnél levő karosszéria elem rácsúszott a vezető oldali ajtóra, szóval azt most ki se tudom nyitni. Nem ismerte el, hogy ő a hibás, természetesen én se. Tudom, rendőrt kellett volna hívni, de siettem nagyon és nem tettem meg. A mögöttem levő autós megadta az elérhetőségeit és biztosított róla, hogyha kell akkor tanúskodik mellettem, hogy valóban vétlen voltam. Sem ő sem én nem ismertük el, hogy a mi hibákból történt az eset. Szeretném, ha megcsinálnák az autómat záros határidőn belül, mert a munkaeszközöm, szóval szükségem lenne a vétkes biztosítója által fizetett összegre. A történethez hozzátartozik hogy amikor töltöttem ki a betétlapot észrevettem, hogy 3 hete lejárt a jogosítványom. Ez gondolom bírságot von maga után, de ez a legkevesebb, csak az autóm javítását fizessék ki.
2017. dec. 15. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, rendőrt kellett volna hívni, de siettem nagyon és nem tettem meg"

Ezzel kb el is intézted a továbbiakat, mindenki rendezi a maga kárát.

Balesetnél, vagy megegyeztek, és a vétkes ad szabályosan kitöltött kárbejelentőt, vagy nem egyeztek meg, és rendőrt hívsz.

"Sietve" a helyszínt elhagyva, ha a másik nem ismeri el a kár okozást, kb semmit nem tudsz tenni ellene.

2017. dec. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hallgatólagosan megegyeztetetek az "ez van!" tényállásban.

Könnyen lehet, hogy ez tanulópénz lesz neked.

Ha betartod a törvényt és lejárt jogsival nem vezetsz, a másik nem tolat beléd.

Lehet, érdemesebb nem feszegetned és lenyelned a kárt.

2017. dec. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:

Cest la vie....mondaná a francia......

Bennem csupán egyetlen kérdés merült fel hogy mégis milyen betetlapot töltöttetek ki meg minek,ha senki nem ismerte el a hibát meg a kár okozast??

2017. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit. A jovore nezve perig javaslok egy autos kamerat.
2017. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ebben az esetben már mehet is a karosszériáshoz, nem kell egyéb helyekre rohangálnom. :)
2017. dec. 15. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Megértetted a válaszokat???
2017. dec. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok hülyeséget hordtak itt össze... Ha van kitöltött kéksárga, megfelelő helyszínrajzzal, ráadásul neked még van egy tanúd is, akit rá tudsz írni, akkor miért ne adnád be a biztosítóhoz. Nem köteles senki elismerni a felelősségét, régen erre még helyet sem adott a nyomtatvány. Majd a biztosító eldönti, hogy mit ajánl, de elég egyértelmű az eset. Menj a károkozó biztosítójához minél előbb.
2017. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló, igen, köszönöm a válaszod. Szerencsére kaptam egy másik tanácsot és így is történt. Bementem a biztosítóhoz és azt mondták hogy elég jó esélyeim vannak, persze hosszabb lesz a procedúra rendőr nélkül, de simán megoldható. Hétfőn jön a kárfelmérő.
2017. dec. 17. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!