Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lemondhatom-e a biztositast,...

Lemondhatom-e a biztositast, ha a kocsit opcio nem törlése miatt nem tudja a vevo meg atiratani?

Figyelt kérdés

eladtam egy auto 2017.12.31-el,

januar elso heteben bementem az okmanyirodaba, es kiderult, hogy egy régi hitel lejárat nem lett törölve a lizinig ceg reszerol, a hitel 2008-ban ki lett fizetve,

kerdesem hogy lemondhatom-e a biztositast, a lizing ceg kb 30napot mond az igazolas ujboli kiadasara.

kerhetem a biztositas 2018.01.01-el erdekmulas miatt megszunteteset? a kerdes hattere hogy nem akarok a vevovel sem kitolni, hogy esetlegesen fedezetlensegi dijat kelljen fizetnie.



#biztosítás #átírás #opcios jog #gk adasvetel #egy régi hitel lejárat nem lett törölve
2018. jan. 16. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A biztosítást az adásvételi datumával tudod felmondani, de ezt már régen meg kellett volna tenni. Mint ahogy a vevő addig bele sem ülhetett (volna) amíg nincs érvényes kötelezője. A te szerződésed már nem érvényes, csak erről a biztosító nem tud.
2018. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Egy kérdés, így a vevő hogyan fogja átiratni 15 napon belül?


Én a vétlen vevő helyében visszakérném a pénzt, hanyag és hibás teljesítés miatt!

A biztosítást meg csak ne akard lemondani...

2018. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most ezt nem értem.

Ha lízingelsz egy kocsit, nem te vagy a tulajdonos, csak az üzembentartó. Ha lejárt a lízinged, akkor a lízing cég kiküldi neked a törzskönyvet, és a papírt, amivel át tudod a nevedre irtani a kocsit.

Ha ezt megtetted anno, akkor most mi nem lett törölve?


A biztosítás meg teljesen független az átírástól. Tehát ebben az esetben te lemondod, a vevő meg kötött már dec. 31-én a saját nevére. Az, hogy mikor tudja átíratni, az más kérdés.


Én anno NAV által jogtalanul foglalt kocsit vettem, ami az átírásnál derült ki. 1 hónap futkosásba telt, mire a jogtalan foglalást levették, és át tudtam íratni. De biztosítás az adás-vétel napján lett kötve rá.

2018. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!