Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam 1 éve a segédmotoromat...

Eladtam 1 éve a segédmotoromat, de nem mondtam le a biztosítást. Most jött a biztosítótól egy csekk, mivan akkor ha nem fizetem be?

Figyelt kérdés
A motor már nincs a tulajdonomban, a mostani gazdája nem jár vele. Ha nem fizetem be, ki szivja meg?

2017. nov. 27. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne fizesd be és mondd is le a biztosítását. A kötelező biztosítás az új tulajdonos gondja, már nem a tiéd.
2017. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem mondom le,viszont nem fizetem be akkor az uj tulajnak jön a fedezetlenségi dij?
2017. nov. 27. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem szívja meg. Le kell mondani és visszakapod az egy éves díjat. Az új tulajnak lehet, hogy van rá biztosítása (máshol), de ha nincs, az is az ő dolga.
2017. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Központi nyilvántartás (és rendszám) hiányában fedezetlenségi díj segédmotornál nincs. Te az adásvételi szerződés bemutatásával érdekmúlás miatt felmondhatod a biztosítást. Az új tulajnak meg kell kötnie, mert súlyos büntetést kell fizetnie, ha nem teszi, nem beszélve arról, ha kárt okoz... Rajta az sem segít, ha te tovább fizeted, hiszen már nem a tied a motor...
2017. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked felesleges befizetni, attól, hogy jött csekk, nem kell befizetni.

A biztosítási díj nem közüzemi díj, amit nemfizetés esetén behajtanak.

Simán megszűnik a szerződésed.

Akinek eladtad, annak kell saját nevére kötni, ha akarja használni.

2017. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy honda diom, ami házilag el lett bontva, mert beszart, de van egy másik, amihez jó volt pár alkatrész. Hát ne tudd meg mit össze kínlódtam a biztosítóval, hogy adásvételi hiányában akarom lemondani a biztosítást..
2017. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!