Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hol lehet ennek a biztosítási...

Hol lehet ennek a biztosítási díjnak utána nézni?

Figyelt kérdés

A történet a következő.

Véletlen egy autós fórumon megtudtam, hogy létezik olyan, hogy 30 év feletti autókra az Allianz-nál (máshol nem, vagy legalábbis nem tudom) fix évi 16 ezer forint a biztosítás.

NEM a veterán kategóriáról van szó.

Csak az a feltétel, hogy 30 éves elmúljon.

Függetlenül tulajdonostól, bónusz fokozattól, autó típustól, lakhelytől, stb.


Először én sem akartam elhinni, de többen igazolták ezt.

A biztosítót felhívtam, mert az ebbe a kategóriába tartozó autó, pont ennél a biztosítónál van.

Viszont a hölgy maximálisan tagadta, hogy náluk ilyen lenne.


Persze semmivel nem tudom bizonyítani, de félő, hogy csak le akartak rázni, mert egy ismerősöm 2 alkalommal is ugyanennél a biztosítónál más-más ügyben első körben ugyanígy járt, de mikor kézzel fogható bizonyítékokkal állt elő, akkor már hebegtek-habogtak, és igazat adtak neki.


2018. jan. 28. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
elég sok kalkulátor van a neten
2018. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik internetes kalkulátorba beírod az autód adatait és meglátod, van-e ilyen.

Segítek: nincs. Vagy nem általánosságban. Nem kizárt, hogy valamilyen egyesülettel van olyan szerződésük, hogy az egyesületi flottának ezt a jellegű kedvezményt nyújtják.

Egyébként itt az Allianz aktuális tarifatáblázata, lehet böngészni:

[link]

Ebben szerintem nyoma sincs az általad említett kedvezménynek, bár nem szántam rá 5 percnél többet.

2018. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pedig valami kell legyen, hisz ilyet nem talál ki senki.

3 különböző személy állította ugyanezt, abban egyetértettek, hogy az Allianznál van mindegyikük.


Valahogy megpróbálom őket is felkutatni.

2018. jan. 28. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem választod az egyszerű utat, és mész be egy Allianz kirendeltségbe, vagy hívod fel őket telefonon? Email is létezik...

:D

2018. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk ilyenben.

Youngtimer biztosítás volt.

Az volt a feltétele, hogy márkaklubnál tagok legyünk, és ennek a biztosítás közvetítőnek is bemutassuk a kocsit, hogy nem egy lerohadt szakadt kocsi. A mienk szép állapotú, így meg lehetett kötni rá. Kb 8-10 éve volt ez.

AZtán kiléptünk a márkaklubból, és így már nem volt ilyen biztosításunk.

'80-as évjáratú a kocsi, B10-ben van, és így fizetünk rá baleseti adóval kb 18ezer Ft-ot összesen. A sima biztosítással. A klubtagságnak meg díja volt, és az egyszeri közvetítésnek is.


Szóval nem minden jöttment kocsira van ez, és nem bemondásos alapon. És 25 év feletti kocsira volt ez akkor.

2018. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem a szétesés szélén álló kocsiról van szó, de pár dolog már ki lett cserélve mostani alkatrésszel, így az OT nem jönne össze.


Írtam már e-mailt a biztosítónak, telefonon is beszéltem velük, de ott váltig állítják, hogy náluk sosem volt ilyen soha, és most sincs.


De akkor miért állították többen is egymástól függetlenül ugyanazt?


Egy adok-veszek fórumon volt (ahová naponta érkezik 1 millió autó, így nem sikerült eddig visszakeresnem).


Az egyik tulaj úgy árulta a kocsit, hogy fix 16 ezer az éves biztosítás.

Még én is hozzászóltam, hogy ez nem így van, mindenkinek mást kell fizetni, stb.

Majd írta, hogy nem, (és akkor leírta a biztosítót és a feltételeket).

Ezt követően volt még 2 vagy 3 hozzászólás, akik ugyanezt állították.

Más-más autóról volt szó, mindegyik elmúlt 30 éves, egyik sem OT-s, van aki nullás bónuszban van még csak, de a fix 16 ezer/év és a biztosító mindenkinél megegyezett.

2018. febr. 2. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!