Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor változik a Bonusz-Malusz...

Mikor változik a Bonusz-Malusz besorolás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Van a mostani autóm, amin a biztosítás évfordulója október 28, azonban ha tegyük fel én eladom az autót, és veszek egy másikat, akkor onnantól kezdve februártól fog a besorolásom változni?
2018. febr. 2. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Eladod, jelented az eladást, a biztosító megszünteti arra az autóra a biztosítást, visszautalja időarányosan a befizetett összeget.

A másik autóra másik biztosítást kell kötni, ami a vásárlás napjától kötelező.

A bónuszod átviheted az "új" autóra, ha az aktív, de a biztosítás díja nem biztos, hogy ugyanannyi lesz, az ugyanis az autó teljesítményétől, évjáratától függően is változhat.

2018. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, ez tiszta, félreértettél. :)


csak maga a besorolás változása érdekel, de mondjuk kontrasztosabban ha szeptemberben veszek egy autót, és amúgy októberben változna a besorolásom, akkor tulajdonképpen várnom kéne plusz 11 hónapot a következő szeptemberig?

2018. febr. 2. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy a kötelező biztosítás az autóra köthető.

A bónusz bizonyos határidőn belül (2év?) átvihető másik autóra, de akkor is egy új biztosítás lesz, ami a megkötés napjától lép érvénybe, és attól a naptól számolva változik évenként a bónusz.

2018. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jah, így már értem. köszönöm :)
2018. febr. 2. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!