Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi ilyenkor a teendő? (kötelez...

Mi ilyenkor a teendő? (kötelező felelősségbiztosítás)

Figyelt kérdés

Autóvásárláskor a kereskedő megkötötte nekem a biztosítást, de túl magas volt a biztosítási díj, ezért én aznap kötöttem egy másik biztosítónál biztosítást. De elég sokára küldték a csekket, ezért befizettem a kereskedő által kötött biztosító által kiküldött csekket. És ennél a biztosítónál szeretnék maradni a jövőben is.

Most az általam kötött biztosítást nem akarja felmondani a biztosító. Kiküldött egy csekket 20 000 párszáz forintról. De közbe meg benne hogy, törlés oka: díjnemfizetés.


2018. febr. 14. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs teendő, amit elsőnek kötöttél az érvényes, a 2.megszűnt díjnem fizetés miatt. Ha befizetnéd, akkor duplán lesz biztosítás.
2018. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
Az a helyzet hogy amit te kötöttel biztositast az eleve érvénytelen volt már a megkötés pillanatában hiszen az autón akkor már volt másik kötelező kötve!Kettőt meg nem lehet rá kötni,főleg nem ezzel az indokkal mert a masik draga........ezt mar megszivtad,a kereskedő altal kötött dragabbat kell most fizesd egy évig aztan az évforduló előtt tudod majd ezt lemondani,hogy olcsóbbat kössél
2018. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm!

Második, tudom keszekusza, de pont ezaz, hogy a kereskedő által megkötöttet szeretném fizetni továbbra is, hiába "drágább". (Az általam kötöttnél voltak bujtatott költségek, így az a végén még drágábbra jött ki.)

Köszönöm a gyors válaszokat!

Írtam nekik emailt, és ezt a választ kaptam vissza.

"Társaságunk részéről mulasztás nem történt, így nem áll módunkban a szerződés érvénytelenítése." Holott a kiküldött papírra meg ráírták hogy törlés oka: díjnemfizetés.


Végülis akkor hivatkozhatok arra hogy alapból érvénytelen volt ahogy megkötöttem náluk a szerződést mert hogy már volt szerződésem másik biztosítónál?

2018. febr. 14. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanulj az esetből, és okuljon más is: nem bízunk vakon másra kötelező biztosítás megkötését, főleg nem kereskedőre. Ajánlhat biztosítót, de meg kell mézni a többi lehetöséget is.
2018. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, hogy biztosításról van szó, nem másról, mert hiába írták, hogy nem az ő hibájuk, nem áll módjukban törölni, mégis ha nincs befizetve, törlődik.

Mondjuk ezt más esetben nem lehetne megtenni.

2018. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha dnf-fel szűnt meg, akkor bizony gond van.

szerintem egyik biztosításod sem él...

2018. febr. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Épp ez az, ha díj nemfizetés miatt szűnik meg, akkor nincs semmi teendő. A másik biztosítása megvan.
2018. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha az első szerzi megszűnt dnf miatt, akkor a második sohasem volt élő. még akkor sem, ha bárki is úgy hiszi.
2018. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!