Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghúzták a kocsit, megvan az...

Meghúzták a kocsit, megvan az elkövető rendszáma és nem fizet senki még a Mabisz sem. Mi lehet tenni?

Figyelt kérdés

A kocsinkat eléggé meghúzta nap közben egy másik kocsi míg az parkolt a parkolóban, mi meg dolgoztunk. 2db cetli várt a szélvédőn munka után a rendszámmal és a pontos időponttal.

Megtörtént a rendőrségi feljelentés, a kocsinak kiderült nincs biztosítása és cég nevén van.

Mabisz felé elidítottuk a folyamatot. A rendőrség közben lezárta a nyomozást az eljárás alá vont személy kiléte nem állapítható meg szöveggel.


Ezután a Mabisz is lezárta az ügyet az alábbi paragrafusra hivatkozva:

"A Kártalanítási Számla kezelőjének kártalanítási kötelezettsége nem terjed ki az ismeretlen gépjárművel a károsult gépjárműben, az útban, az út tartozékát képező közlekedési műtárgyakban, az elektromos és a hírközlési berendezésekben és egyéb közművekben, ezek tartozékaiban, a reklámhordozó eszközökben, továbbá az egyéb vagyontárgyakban okozott károkra."


Valakinek van hasonló tapasztalata? Ilyenkor mit lehet tenni? Meghúzzák a kocsit, megvan a rendszám és nem fizet senki még a biztosító sem?


Köszönöm.



2018. márc. 1. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemleges választ nem tudok sajnos adni. Nekem pár évvel ezelőtt húzták meg a kocsim oldalról (jobbkezet nem adták meg). Papírokat kitöltöttük, bár már a helyszínen sem tudta az okozó a biztosítási kötvényszámot, de gyéb adatai megvoltak. Ki is derült másnap, hogy nincs biztosítás az adott járművön. Mabisz-hoz fordultam, 2 hét után kifizették a kárt (100e Ft alatti tétel volt).
2018. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

>A Kártalanítási Számla kezelőjének kártalanítási kötelezettsége nem terjed ki az ismeretlen gépjárművel a károsult gépjárműben [...] okozott károkra


Nem ismeretlen az autó, hiszen pontosan tudható, kinek a tulajdonában van (Gipsz Jakab Kft).

Azon belül pedig megtudható, hogy melyik alkalmazott melyik autót vezette éppen - NINCS olyan cég, aki ezt ne vezetné, és tartaná nyilván pontosan!

Így megvan a személy is, akié a felelősség (de legalábbis a cégé).


Javaslom jelentsd fel közvetlenül a céget.

2018. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bulóczki Gergő Tamás válasza:
Az előző válaszolóra reflektálva, "feljelenteni" kicsit azért erős lenne, de igen ott a kulcs, hogy ha megszerzed a tulajdonos cég adatait, akik még mondjuk el is ismerik ami történt, akkor biztosan fizetni fognak a Mabisztól!
2018. márc. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rendőrség?
2018. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A rendőrség lezárt mindent hogy nem találják, szerintem ki sem mentek a céghez 3 hónap alatt...


Kicsit furcsa hogy a rendőrség dolga lenne a nyomozgatás erre ha nincs megfelelő mennyiségű információ lezárják az ügyet.


Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, énis valahogy így láttam, ső találtam egy ilyet a jogtárbanban:


3. § "17. ismeretlen gépjármű: az a gépjármű, amely nem azonosítható, illetve utólag sem azonosítható, mivel elhagyta a baleset helyszínét, vagy azonosító adatokkal nem rendelkezik, illetve azokat meghamisították vagy nem felismerhetők"


Ebből kiindulva törvényileg sem ismeretlen az autó, mert megvan a rendszáma a cégneve.

2018. márc. 7. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!