Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleset okozása esetén mennyiv...

Baleset okozása esetén mennyivel emelkedik a kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés
A biztosítás emelkedés függ az okozott kártól is, vagy csak visszaeső 2 bónuszt és annyival drágul? Hátulról koccantam neki egy autónak kb 5km/h-ás sebességgel, tehát éppen csak nekicsúsztam. Nekem semmi nem látszik az autómon, neki kb 30 cm-es repedés lett a hátsó lökhárítóján. Minap megjött a levél a biztosítótól, hogy a kár amit okoztam 522.000 Ft. Én azért ezt sokallom egy hátsó lökhárítóért. Ilyen esetben fel lehet lebegni a biztosítónál?

2018. márc. 28. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Egy lökös fėnyezėssel, szenzorokkal lazán lehet annyi. Gondolom nem egy 20 ėves Swift volt.
2018. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy Opel zafira volt. Állítólag még garanciás volt, tehát nem lehet régi.
2018. márc. 28. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor simán van annyi a kár. Az a helyzet hogy ezekbe az új autókba a lökhárítóba és mögötte vannak a szenzorok, vezetékek és kitudja még mi sérült mögötte, mert ha sérült a lemez ami könnyen elképzelhető akkor az is megdobja ám az árat.
2018. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyi volt a sebességkülönbség akkor ez nem a reális kár. De ez van, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Megszokott, hogy ha összetörnek egy autót és elviszik pl a karoszszériáshoz, akkor szépen a többi hibát is megcsinálják és a biztosítónak kiszámlázzák, természetesen a számlán csak a balesetben sérült rész javítása szerepel és nem az egyéb többi.

A plusz biztosítási költségedről érdeklődj a biztosítónál. Mivel a kötelező biztosítás pont arról szól, hogy ha összetörsz pl egy 100 millás ferrárit, akkor ne forgassanak ki érte a vagyonodból és a tulajnak megtérüljön a kára. Így nem hiszem, hogy egy nagy érvágás lenne ez számodra.

2018. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapesetben -2 besorolás és +30%


Ha kifizeted, akkor megúszod, de ennyinél már nem éri meg.

2018. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másrészt meg ne fizess, mert a kártörténetedben akkor is benne lesz!
2018. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 4. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!