Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás bónusz fokozat,...

Biztosítás bónusz fokozat, megoldható lenne? (lent)

Figyelt kérdés
Tavaly sajnos a figyelmetlenségem miatt meghúztam egy autót, aminek megrepedt a hátsó lökhárítója (20 év körüli Toyota, az anyagi kár nem lehetett valami sok), ezért B02 kategóriából vissza akarnak sorolni M02-be (tudtommal csak 2 kategóriát szoktak visszasorolni). Viszont Novemberben végleg kivonattam a másik autómat a forgalomból, amin B03 fokozatban voltam és a fokozatot eddig nem vittem át a jelenlegi autómra. Lehetséges, hogy valamilyen formában a régi autómról megmaradt fokozatot átvigyem a jelenlegi autóra? Kicsit szíven ütött a 65ezres negyed éves díj, amit most ki akarnak küldeni.
2018. máj. 1. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan van "lebegő" bónuszod, de így szerintem nem tudod kicserélni. Amúgy az a baj, hogy a B/M nyilvántartásban mint károkozó szerepelsz, így nem úszod meg sehogysem... (nem csak a BM fokozat számít ilyenkor)
2018. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól 1. melléklet képe: [link]


Ha a biztosítási év során csak ez az egy károkozásod volt, akkor jogszerűen A00-ba kell sorolniuk. Két károkozás esetén jogszerű az M02.

Ezt tisztáznod kéne a biztosítóval.


Az NGM rendelet hatályos teljes szövege elolvasható, például itt: [link] , vagy itt: [link]


Az átvitellel nem érnél semmit. A fenti rendelet 4. § (5) bekezdése szerint figyelembe veszik a gépjármű előző besorolása által érintett biztosítási időszak kezdő napja és az érvényesítés időpontja közötti időtartam során ismertté vált biztosítói kártérítési kötelezettségek számát; ahogyan az 1-es válaszban szerepel.


A biztosító váltás sem segítene – bár az nem is tehető meg akármikor -, mert minden szerződéskötésbe be kell „vallani” az előző időszak károkozását. Lehet próbálkozni, de az kiderül, mert az új biztosító kéri az előző biztosító kártörténeti igazolását.

Online biztosításkötésnél sem érdemes csalni, mert átkérik az előző biztosító adatait; ráadásul valótlan adatok megadása miatt felmondhatják a biztosítást és nem lenne kedvező az igazolásuk és a felmondásuk okának megadása új biztosítónál való próbálkozáskor.

2018. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A történet bonyolultabbnak ígérkezik, mint elsőre tűnt, ugyanis a jelenlegi biztosításom A00 kategóriában van, nem B02-ben, ahogy lennie kellene, eddig figyelmetlen voltam, ugyanis tavaly cseréltem le az autómat és amikor kötöttem a biztosítást, nem lett a bónusz fokozat átvezetve erre az autóra. Tehát lóg a levegőben egy B02, aminek ezen az autón kellene lenni és egy B03, aminek egyenlőre nincs helye. (Tavaly az egyik autómat eladtam, a másikat meg végleg kivonattam, így volt 2 autóra bónusz fokozatom). Holnap belevágom magam a témába, hogy mi sül ki ebből, ha marad az M02 fokozat és nem tudom legalább A00-ig feltornázni, akkor max. anyám lesz a kocsi üzembentartója és az ő nevére lesz biztosítás kötve, jövőre úgyis külföldre költözök, úgyhogy külföldi rendszámos autóm lesz.
2018. máj. 2. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!