Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet az, hogy tavaly...

Hogy lehet az, hogy tavaly vettem az autóm 5 éve vezetek semmi balesetem nem volt és most az évfordulókor 30 ezerrel dragabb a legolcsobb biztositas? Nem olcsobbnak kellene lennie?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.


Több az autó, a terület azonos, tehát nagyobb a baleseti veszély. Ráadásul sok a gyengébb vasárnapi vezető, erősebbek az autók, rosszabbak az utak, stb..

..tehát a biztosító egyre nagyobb kockázatot visel.

Ezért ezt úgy kompenzálja, hogy veled fizetteti meg a rizikót.(meg velem. Nekem is ennyivel lett több)

2018. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a B-M rendszer szerint módosulna a díjad, nem lépne be semmi más, akkor olcsóbbnak kellene lennie.

De vannak más tényezők is. Van kedvezmény az új belépőknek, ez viszont csak az első évben érvényes, a másodiktól kezdve már nem. Nem kizárt az sem, hogy az életkorod miatt magasabb kockázatú kategóriába léptél.

De hála az égnek nem kötelező annál a biztosítónál maradnod, amely túl drága neked, válthatsz másra is szabadon.

2018. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos van olcsóbb is.

Amúgy új autó révén évekig nem fog csökkenni, mivel új autót drágább kártalanítani. Városi használat is drágítja és pl vannak gk.tipusok, amelyekkel gyakrabban okoznak balesetet, kárt, ezeknek lehet magasabb a díjuk.

2018. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
minden évben biztosítót kell váltani. nekem is emelkedett volna ennyivel, ha nem foglalkozok vele...
2018. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!