Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó forgalomból való kivonása...

Poiu kérdése:

Autó forgalomból való kivonása papírok nélkül?

Figyelt kérdés
Bontóba vitettem az autót. A bontó elküldte a rendszámtáblát, szerintük a papírokat is a csomag külsejére ragasztott borítékban. Lehet, de én csak a rendszámtáblát kaptam meg. Külföldön élek, jövő héten otthon leszek és szeretném elintézni a forgalomból való kivonást. Lehetséges?

2018. máj. 21. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Számla nélkül semmi esetre sem. A rendszámtábla édeskevés. Akkor a fél ország kivonatná a szomszéd kocsiját
2018. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy ott kell hagyni a papírokat és a rendszámot a bontóban, hogy aztán majd postán valamikor visszaküldjék?


Szerintem Te sem gondolod komolyan ezt a mesét. :)

2018. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindez vidéken történt, egy ismerőst kértem, hogy intézze. A szállító függetlenként viszi a bontókba az autókat, számomra természetes, hogy a bontó látni akarja a pappírokat, mielőtt nekiáll szétverni a kocsit. Nem tűnik átverésnek.
2018. máj. 21. 14:25
 4/8 A kérdező kommentje:
14:04 Ebben igazad lehet, de a kocsi az én nevemen volt, amit az okmányiroda két perc alatt ellenőrizhet. És mi van, ha elveszítem vagy ellopkák a papírokat?
2018. máj. 21. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit jelent, hogy a szállító függetlenként viszi a bontóba?

Bontásra vagy a bontóban adható át a jármű, vagy ha a bontó vállalja a szállítást, akkor megállapodás szerinti helyen.

Az természetes, hogy elszállítás előtt ellenőrzi az okmányokat, de azokat nem viszi el. És a bontási átvételi igazolást miért nem adták oda elszállításkor?


Ha a bontási átvételi igazolás is a nem talált csomagkülsős papírok közt volt, akkor nem fog sikerülni a végleges kivonatás. Ahhoz szükséges a közlekedési hatóság által nyilvántartásba vett bontótól kapott bontási átvételi igazolás is: [link]


Az elveszett, eltulajdonított, megsemmisült forgalmi engedély pótolható. Az eljárás ismertetése: [link]


Ha volt törzskönyv, azt is pótolni kell. Az eljárás ismertetése: [link]

Ez hosszadalmasabb, mert a Magyar Közlönyben közzé kell tenni.

2018. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ebben igazad lehet, de a kocsi az én nevemen volt, amit az okmányiroda két perc alatt ellenőrizhet"


De bemondásra nem vonnak ki autót, mert az veszélyes hulladék lesz. Így csak akkor vonja ki az okmányiroda, ha megbizonyosodott, hogy nem te bontod magadnak otthon, hanem leadtad a megfelelő helyre. EZt pedig a bontási igazolással tudod bizonyítani.


Amúgy te írtál meghatalmazást, hogy a kocsidat kivonhatják a forgalomból?

A bontóval beszéltél már? másolatot csak tudnak adni, nem???

2018. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. Nem tudom, mi történt, de kaptam egy határozatot arról, hogy a kocsimat hatóságilag kivonták a forgalomból. Semmit sem kellett csinálnom, a rendszámtáblák itt vannak nálam. Az a gyanum, hogy a bontó intézte, de nem tudom. Egyébként az lenne a logikus, hogy ezt a bontó intézze, de fogalmam sincs, mi történt. Örvendek, hogy megtörtént.
2019. febr. 6. 23:39
 8/8 A kérdező kommentje:
"a szállító függetlenként viszi a bontóba" azt jelenti, hogy a szállító nem a bontó alkalmazottja.
2019. febr. 6. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!