Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit csináljak? Lehet átvertek...

Mit csináljak? Lehet átvertek az autó adás-vételnél? Mit tudok tenni? Hosszú lesz, és ne szidjatok, segítséget kérek mit lehet tenni.

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem rám bízta az ezer éves autónk eladását, amiért szinte csak egy jelképes összeget kértünk. Jelenleg nincs is üzembe helyezve, a rendszám és a forgalmi le van adva az okmányirodában. Pár hónapja vitték el, de az adásvételi hiányosan is lett kitöltve, és végül az alátanúztatás is elmaradt. Tudom, hogy ez a legnagyobb hülyeség, amit elkövethettem, de jó ismerős ismerőse küldte, aki nem is lakik messze, nem figyeltem oda, de gondoltam bármi van, utol érjük egymást. Akkor be is akartam vinni a példányomat az okmányirodába, de el is küldtek hiányos adatok miatt, jogosan. Akkor felhívtam az ürgét, hogy írjuk már meg rendesen a szerződést, mert addig nem tudom bejelenteni ,hogy eladtam. Akkor lyukat beszélt a hasamba, hogy ne aggódjak, azt nekem nem kötelességem bejelenteni, legfeljebb a saját biztonságom érdekében, de ígéri átíratják. Erre most keresett fel a pasi, hogy nem fogadták be az adásvételit, mert hiányos, de írjuk újra, de akkor már a mostani dátummal. Én hülye meg bele mentem, mert örültem, hogy de jó, legalább lesz egy normális szerződés. Csak amire nem gondoltam, és amiért most a férjem szétrobban, hogy ha netalántán valamit addig elkövettek az autóval, azt ránk varrják. A faszi hozta magával a régi szerződést, mert az alapján másoltuk át az adatokat. Azt remélem, hogy ebben meg ő hibázott. Ugyanis az előző szerződésen a korábbi dátum van, és a saját példányait alátanúztatta utólag. Miután megírtuk az újat, ő ezt a szemem láttára rögtön összetépte, de ott felejtette az asztalomon. Csakhogy én meg szeretek puzzle-t játszani, és most elkezdtem összeragasztgatni. Ha bármit elkövettek az autóval, jogilag tudok valamit bizonyítani az eredeti szerződéssel?

Ezen kívül mi a helyzet az úgynevezett tanúkkal, akik valójában nem voltak jelen? Tudom, hibát hibára halmoztunk, de tegye a szívére a kezét, akinél sosem fordult elő, hogy előre, vagy utólag tanúztatott. Főleg mikor potom pénzről van szó. Röviden ennyi, remélem érthető a szitu. Hülye p..csa vagyok kommenteket nem kérek, azt már megkaptam a páromtól. :-) Az a helyzet, hogy ő is csőbe futott már hasonlóval régen, azért ilyen okos. Én pedig nem gondoltam át, hogy mennyi mindennel vissza lehet élni.


2018. aug. 31. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A leírás hosszú, a lényeg rövid: megszívtátok. Nem fogtok tudni semmit tenni a régi papírral, mert nem érvényes, pláne széttépve. Az új a mérvadó. Ha közben történt valami az sajnos a ti saratok.
2018. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem a férj intézte ? Kinek a nevén van a gép ? Amennyiben átvágtak okkal tarthattok attól hogy csináltak tilosban parkolást és jobb esetben pályákra mentek , rossz esetben balesetet rablást .De tegye mindenki a szívére a kezét aki nem vezetett részegen nem rabolt bankot sem kínzott ölt embereket . Idióta .
2018. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1. Nyilván az okmányirodában nem megyek semmire az összeragasztott papírral, de az bíróságon már igen, ha jogi útra terelődne a dolog. Én azt gondolom. Ő nem véletlenül tépte össze, biztos tudja, hogy ez bizonyíték lehet. Igen, elképzelhető, hogy követtek el valamit az autóval, gyanús nagyon. A férjem nevén volt a kocsi, de nem volt jelen az átadásnál, és a szerződés megírásánál, előzőleg írta alá. Most még kiderült, hiányzik tőle egy adat, de nem hajlandó megadni. Nem tudom előrébb leszünk-e vele, ha vissza tartja. Szerinte írjunk egy utólagos szerződést, hogy ettől és ettől a naptól fogva elvitték az autót. Én kölcsönadási szerződést javasoltam, de szerinte hülyeség. Tehát attól naptól fogva, mikor az előző szerződést megírtuk, írjunk utólagosan egy kölcsönadási szerződést. Ha le akarja tisztázni a kocsit, bele kell, hogy menjen. Addig a férjem meg nem hajlandó megadni a hiányzó adatot. De így továbbra sem tudja átíratni a vevő, addig meg továbbra is visszaélhet vele, ha akar.
2018. aug. 31. 17:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem ő intézte, mert egész nap nincs itthon a munkája miatt.
2018. aug. 31. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérte új dátummal a pasi a szerződést, mert így megint van 15 napja átíratni az autót. Magyarul később kell fizetnie.


Ha bűncselekmény történt volna, akkor nem egy ismerős-ismerőse jött volna, hanem egy noname személy, akit soha a büdös életbe nem láttál volna. Mert azt nem olyan könnyrn felkutatni.

Emellett direkt kerülte volna a hülyéskedést.. szimplán hamis adatokkal kitöltötte volna a szerződést.

Na de ezek ellenére is ha az évszázad legnagyobb balfék bűnözője volt nálatok, akkor sem eszik olyan forrón a kását, hogy holnap börtön...

Bizonyítékok kellenek, az meg semmit sem igazol, hogu a te autóddal követtek el valamit, max gyanúsított leszel.

Kihallgatnak, elmondod a történeted és 100 helyen alá lehet támasztani. Pl.: Ismerősök, akik tudtak az eladásról, szomszéd aki nem látta az autót már az udvaron, az a hölgy, aki elzavart.. az érvénytelen szerződésen lévő aláírás, autóról hirdetés ha volt, stb. stb.


Szóval szimplán kiakarja várni a pasi az új határidőt.

2018. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ösnél a pont!
2018. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A ti példányotokra ráírjátok a hiányzó adatot és lejelented az okmányirodába. Akkor már csak a két szerződés közötti időszak miatt kell aggódnod
2018. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rendszám nélkül adtátok el, és a vevő se tudta kikérni a rendszàmot (ahhoz át kéne íratnia egy érvényes adásvételivel) valószínűleg nem közlekedett vele, így elkövetni se tudott semmit. (Ha mégis, akkor rendszám nélkül bajosan jutnak a nyomára.) Úgyhogy bár tényleg hülyeséget csináltatok, de nem valószínű, hogy ebből bármilyen gondod adódhat. A széttépett szerződést mindenesetre őrizd meg, ha mégis elkövettek valami fegyveres bankrablást a kocsival,az kihúzhat a szarból,de erre nemigen lesz szükség.
2018. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az tény hogy hülyeséget csináltál, de nem kell ennyire parázni, és a férjed is nyugodjon le egy kicsit.

Amit az ötös válaszoló írt, azt alá tudom támasztani. ebből börtön, meg pénzbírság sem lesz. Olyan kőkemény bizonyítékok egyikőtök ellen sem lehet hogy valami balhét rátok kenjenek úgy igazából, meg nyilván a tanúk, szomszédok, ismerősök is alátámaszthatják hogy az autó régóta nem volt már nálatok, csak nem hozzáértés alapon bakiztatok a papírmunkával, amit szintén el kell őszintén mesélni ha esetleg tényleg baj történt és nyomozás lesz belőle, mindent elmeséltek őszintén, és ennyi.

2018. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, bármit is tettek, nekünk szerintem jobb a helyzetünk. A szomszédok, és jó pár ismerős is észrevételezte már egy ideje, hogy nincs az öreg kocsi az udvarban. Egész biztos, hogy nekünk hinnének előbb, bár tudom ,hogy a tudatlanság nem mentség a törvény alól. De az előző szerződésen meg ott a céges pecsét, és az aláírások, mert cégre vették meg. A pecsét nem az orrunk előtt került rá, ezt most látta meg. Tehát nem hiszem én sem, hogy bármi nagy malőrt elkövethettek volna, mert különben minek hozná ide utólag a lepecsételt, aláírt példányt? Ennyire hülye nem lehet. Valószínűbb az lehet, hogy a fizetési kötelezettségekkel úszott, szart rá, és időt akar nyerni.
2018. aug. 31. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!