Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztositás kötésnek...

Tele kérdése:

Kötelező biztositás kötésnek mi a menete a netrisk.hu-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy autót,köttötem rá biztositást a netrisken,de még várom a papirt,amit elvileg postáztak,az alkuszi megbizást.Hétfőre van időpontom az eredetiségvizsgálatra.Az előző tulaj nevére szóló kötelező biztositásos papir megvan még.A netriskes kötelező biztositásom nemtudom,hogy él-e mert rengeteg üzenetet irtam nekik,de nem válaszoltak még.Olvastam olyant,hogy a szerződést lefényképezem,vagy kinyomtattatom és akkor elvileg elfogadják a rendőrök ha igazoltatás van,de nem találok ilyen szerződést,csak az alkuszi van azon meg semmi olyan nincs,amivel tudnám igazolni.Ilyenkor mi a teendő? Sajnos hülyén jött ki ez az autó vásárlás,mert szombaton vettem meg,vasárnap regisztráltam a netriskre,hétfőtől szerdáig vártam a szerződést,mert elvileg kipostázzák,mert nem tudom kinyomtatni,és visszakell küldenem aláirva.Olvastam olyant is,hogy az átiratáshoz is kell a kötelező biztositás.Ez igaz? Mivel a rendőröknek nem tudnám igazolni,igy az okmányirodában sem fogom tudni.Amig nincs nálam papir a biztositásról,ne is menjek az okmányirodába?


2018. nov. 2. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha negkötötted a biztositást, kellett kapj egy igazoló emailt, a szerződést, csekket valóban később küldik.

Rendőr nem kéri a biztositás papírjait, online lekérdezik, sőt a rendszám figyelő rendszer bejelezhet arra is, ha nincs biztosítás az autón.

Az átíráshoz kell a megkötött kötelező biztositás, ott viszont kérnek arról igazolást (az emlitett email)

2018. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy megkötöttem a biztositást (köbe),de még az alkuszi megbizást nem tudtam kinyomtatni,és visszaküldeni ezért gondolom hogy még nem él a biztositás.Erre várok,hogy postázzák ki,hogy visszatudjak küldeni aláirva.3 nap alatt nem ért ide,ma kinyomtattatom valamelyik ismerőssel,és visszaküldöm a hétvégén fényképként.Elvileg ha feldolgozzák jön egy email amiben lessz az ideiglenes igazoló papir amit szintén ki kell nyomtatni.Most csak reménykedem,hogy hétfő délutánig megjön majd ez az ideiglenes papir.
2018. nov. 2. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!