Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használtautó vásárlásának menete?

Használtautó vásárlásának menete?

Figyelt kérdés

Hétvégén szeretnék vásárolni egy autót.

Kereskedő árulja, ha eldöntöttem, hogy azt az autót akarom, mit kell adnia nekem? mi mennyibe kerül és mikor kell fizetni?

tehát: írunk adásvételt, ez nekem mennyibe kerül? (az átírást meg eredetvizsgát majd én magam fogom intézni)

eredetvizsgát mikor kell csinálnom? aznap v ráér az is 10-15 nap múlva mint az átíratás?

kötni kell rá biztosítást egyből úgy tudom, ha igen azt azonnal ki kell fizetnem?

kapok gondolom törzskönyvet és el is mehetek ezután a járművel igaz?

lényegében: adásvételi kell, biztosítás és a kocsi, mennyit kell fizetnem ezért? ott helyben az autón kivűl?



2017. ápr. 20. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Kifizeted az autót, megírjátok az előírásnak megfelelő adásvételit. Ennek nincs külön díja, lesz a kereskedő fiókjában. Ettől a perctől tiéd az autó, annak minden felelősségével. Tehát ha haza akarsz menni, jó ha van rajta biztosítás (a te nevedre, a régi érvényét veszti), enélkül hazafelé megbüntethet a rendőr, vagy nagyobb baj, ha rögtön kárt okozol. Biztosításban talán tud segíteni a kereskedő, kérdezz rá. Neten is megkötheted. Ha nem tudod megoldani, saját felelősségedre hazaporoszkálsz.

Ha már van biztosításod, használhatod az autót, 15 napon belül kell átíratnod. Ott kelleni fog a biztosítási kötvény mellett az eredetvizsga eredménye (amit akár feltételül is szabhatsz a vásárlás előtt, de te is megcsináltathatod utána). Kifizeted a forgalmi, törzsköny, vagyonszerzési illeték díjait, helyben megkapod a nevedre szóló forgalmit, a törzskönyvet csak utólag, postán.

2017. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

egy pár kérdés még, ha kötünk biztosítást ott a kocsira akkor azt azonnal kell fizetni vagy majd csak később ha jön a csekk? Autón kivül akkor kell még valamit fizetnem a kereskedésbe, ha csak az adásvételi kell (meg biztosítás)? a többit majd intézném én magam a környéken.

15 nap vagy 15 munkanap?

2017. ápr. 20. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell azonnal fizetni a biztosítást, én kötöttem már úgy, hogy utólag kellett fizetni, de azért inkább legyen nálad annyi plusz pénz.

Elvileg nincs több költséged a vétel napján.

15 nap.

2017. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A biztosítást nekem még soha sem kellett helyben kifizetnem, utólag küldenek csekket.


Ha normális kereskedőtől veszed, akkor nem fogsz törzskönyvet kapni, mert a kereskedést bejegyzik a forgalmiba, de nem írják a cégre és a törzskönyvet passziválják. Fura lesz, de a forgalmiban az előző tulaj szerepel az előlapon, az adásvételin meg a kereskedés. Ez így a jó.

2017. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 egySanyi ***** válasza:

Eredetvizsgával csak óvatosan. Ne járj te is így:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirm..

2017. ápr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Azért egy rohadt motorszám egyeztetéséhez ne kelljen már eredetvizsga. Aki ilyen balf.sz módon vesz autót, meg is érdemli.
2017. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt(!) fizetsz, legyen a kezedben egy érvényes eredetvizsga papír.
2017. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!