Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldről behozott autónál...

William T. Riker kérdése:

Külföldről behozott autónál milyen eljárás van? Mit kell csinálni, hova kell menni papírmunka elvégzése ügyében, és milyen Költség vonzata lehet?

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 07:52
 1/4 airwolf80 válasza:
Saját tapasztalatból írom: Ha jól emlékszem elsőnek biztosítást kell kötni az autóra ( tudom még nincs rendszám, de utólag adtam meg én is) Aztán mivel külföldről hozott autó az erre szakosodott vizsgaállomáson műszaki vizsga illetve, ha az eredeti külföldi műszaki vizsgája még érvényes akkor azt honosítják. Ezután rendszám igénylés, és átírás. Mivel behozott autó van egy vagyonszerzési illeték nálam 2015-ben ez 36.300- ft volt. Saját példámból kiindulva az én autóm 1.050.000 ft ba került lepapírozva összesen 1.200.000 ft-ot fizettem. és ez úgy volt annyi, hogy nem én rohangáltam utána hanem egy autókereskedő átvállalta az ügyintézést. Ha saját magad intézed akkor persze tudsz spórolni ....de készülj fel, hogy egy napot rá kell szánnod ha szerencséd van. De hozzátenném még amit említettem is ,hogy én 2015-ben vásároltam autót. Azóta lehet, sőt biztos is hogy más lett a díjszabás...
2018. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
Van egy vagon ilyen kerdes megvalaszolva az oldalon kalkulatorokkal mindennel..keress vissza
2018. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit az első hozzászóló írt, azon kívül van még egy regisztrációs adó, és egy eredetvizsga. (Eredetvizsga ez év január 1.-től kötelező az EU-ból származó autókra is).


Ha a nepper vagy autókereskedő átvállalja az ügyintézést, az kb. 50.0000.-Ft.

Ezt mindenki eldönti magának, hogy ennyiért megéri-e, vagy sem.

2018. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utólsó voltam.


Bocsánat, 50.000,-Ft.-ot akartam írni.

2018. nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!