Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha 8 éve hallássérült vagyok...

Ha 8 éve hallássérült vagyok kismértékben (hallókészülékkel együtt), akkor van valami akadálya a jogosítvány megszerzésének?

Figyelt kérdés
Illetve ha nincs semmi akadály,rá lesz írva a jogosítványra/orvosi papírra,vagy nem?
2016. márc. 25. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Rá lesz írva, és a háziorvosoddal beszélj, hogy ő mit gondol arról, hogy vezethetsz-e.
2016. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Lesz ott egy kód, mármint a jogsin, és a kocsira ki kell tenni három sárga x-et. Ha jól tudom.
2016. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

A jogosítvány nagyon általános megfogalmazás, különböző kategóriákba tagoltan lehet engedélyeket az adott kategóriába tartozó járművek vezetéséhez megszerezni.

Nem mindegy, hogy segédmotorpárra, személyautóra szeretnél jogosítványt, vagy buszra, kamionra.

B kategóriáig nem kizáró ok a halláskárosodás, de hivatásos sofőr valószínűleg nem lehetsz (orvos dönti el)

2016. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Valóban vannak kódok a kötelező hallókészülék viselésére, de B kategóriáig nem igen foglalkoznak vele, hivatásosoknál lehet kötelező előírás, ha azzal együtt alkalmasnak nyilvánítják az illetőt.


Úrvezetői engedélyek esetében nem is vizsgálják a hallást, B kategóriás jogosítványt süketnémák is szerethetnek, ha a szükséges feltételeknek egyébként megfelelnek - számukra előírhatnak plusz korlátozásokat (pl. maximális sebesség korlátozás), de nincs "süketnéma" kód.

Nagyon sok halláskárosult vezet gond nélkül, nem is kell a járművön mindenki számára láthatóan azt közzé tenni, ugyanis ahhoz másoknak semmi köze, szemüvegeseknek sem kell külön embléma az autóra.


[link]

2016. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A hallássérültek jelzése három fekete pont:

[link]


A jogsiba is kerülhetnek korlátozó kódok, ha az orvos úgy itéli:

02 Hallókészülék, beszédjavító/segítő eszközök

02. 01. hallókészülék egy fülben

02. 02. hallókészülék mindkét fülben


Kérdés, hogy mekkora a hallássérülésed. Ha 60 dB-nél nagyobb, akkor már nem a családorvos az illetékes:

12. § (1) Az előzetes és az időszakos egészségi alkalmassági vizsgálatot - a (7) bekezdésre is figyelemmel - az e célra szervezett szakértői bizottság végzi, akkor ha

a) a közúti járművezetőjelöltnél, illetőleg a közúti járművezetőnél a közúti járművezetéshez művégtag használata szükséges;

b) a közúti járművezetőjelölt vagy a közúti járművezető csak meghatározott típusú vagy a számára szükséges módon átalakított, illetőleg segédberendezéssel ellátott közúti járművel lehet alkalmas közúti járművezetésre;

c)32 a közúti járművezető-jelölt vagy a közúti járművezető az 1. melléklet 1.1.6. pontjába tartozik;

d)33 a közúti járművezető-jelölt vagy a közúti járművezető hallássérülése legalább az egyik fülön meghaladja a 60 dB-t.


Forrás:

[link]

2016. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hallokészülékkel vezethetsz, csak előtte doki, illetve jogsiban is benn lesz.
2016. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is hallássérült vok (75-80 dB közötti hallsvesztés) mégsincs semmilyen korlátozó kód a jogsimban.
2017. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van kétoldali hallókészülékem, mégsincs semmi kód/korlátozás a jogsimban.

Simán lehet vezetni bármit, ha hallasz a készülékkel. :D

2017. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
utsó azért ez nem teljesen így van, pl amúgy még h hallassz készülékkel, még nem biztos h átmész a kettes orvosi vizsgálaton (102-es kód jogsiban) magyarul lehetsz e hivatásos gépjárművezető vagyis lehetsz e kamonsofőr, mentősofőr, taxis stb...
2017. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem simán elvették a hivatásos,, C,D,e,f3" kategóriát, két oldali készülék miatt, pedig azzal hallok.
2023. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!