Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosító váltás ugyan azon...

Biztosító váltás ugyan azon biztosítónál, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Adott egy motorkerékpár és az évfordulós biztosítás váltás lehetőseg,kiszámoltam a díjat és egy valamennyivel olcsóbb díj is feltünt a számolt listában viszont az a díj ugyan azon biztosítónál van ahol most van a szerződésem.Válthatok biztosítást ugyan annál a biztosítónál vagy nem érdemes?Olyat olvastasm,hogy akár az olcsóbb drágább is lehet valami pótdíj fizetés meg ilyesmi0

2019. márc. 14. 15:10
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
74%
Van ilyan mikor ugyanannal a biztositonal felmondod majd ujrakötöd akkor olcsóbb lesz!
2019. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem mert clb vel számoltattam biztosítást,valamennyivel olcsóbb lett volna de azt mondta a nő ugyan ott nem lehet váltani.
2019. márc. 14. 16:00
 3/7 Bambuci2 válasza:
Online simán újrakötöd, és esetenként jobban is jársz, mert jelentősen kevesebb lehet az éves díj.
2019. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindegy,most is tanultam valami újjat,az évforduló 12. éig volt érvényes csak ha így nézem, akkor fura volt a clb s nő hozzáállása,hogy ugyannál vagyok nem válthatok.De gondolom ha kifutottam az időből és csak úgy magam felmondom a biztosítást a jövőhéten akkor az úgy nem lenne jó igaz?
2019. márc. 14. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tarifa nem változhat, törvény, ha olcsóbb az azért lehet mert más mozgóérték van (kedvezmények, díjfizetés, stb stb)
2019. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, mit jelent, hogy „az évforduló 12. éig volt érvényes”.

2019. március 12-én volt a biztosítás évfordulója, vagy 2019. április 11-én lesz az évforduló, és az azt megelőző 30 nap múlt el 2019. március 12-én?

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás, érvényesen, legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal mondható fel, az évfordulóra. Addigra a másik félnek meg is kell kapnia a felmondást.

Ha 2019. március 12-én volt a biztosításod évfordulója, akkor legkésőbb 2019. február 10-én kellett volna megkapnia a biztosítódnak az írásos, vagy - ha a szerződésed engedi, akkor - elektronikus felmondásod. Enélkül, lekésted a jogszerű felmondás lehetőségét.

Ha 2019. március 12-én az évfordulót megelőző 30 nap múlt el, akkor sem tudod már jogszerűen felmondani; csak az egy év múlva bekövetkező évfordulóra.


Nem tudom, milyen pótdíjról olvastál? Ilyen fogalom nincs a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításban.

Múlt évig volt kötelező, 30% mértékű baleseti adó, amit a biztosítási díjon felül fizetett a biztosított, és a biztosító szedte be a díjjal együtt. Ha ezt érted pótdíj alatt. Ez megszűnt, az ezévtől kötött új, vagy hosszabbításra kerülő biztosításoknál már nincs. Viszont a biztosítóknak 20% biztosítási adót kell fizetniük az állam felé; ezt nyilván – részben, vagy egészben - beépítik a díjba.


Kinek-kinek a saját ügye, de én az alkusz oldalakat csak arra használom, hogy lássam a „díjsorrendet”. Aztán, ténylegesen, közvetlenül a legolcsóbb olyannal kötök új biztosítást, amelyiknek van személyes képviselete a közelemben; illetve, biztosítóváltás esetén közvetlenül intézem az előző lemondását is. Persze, időben; csak úgy lehetséges.

2019. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 6


Nos szóval igen március 12 a váltás lejárta,és anno kaptam értesítést később fel is hívtak számolt a nő de azt mondta ugyan annál a cégnél lenne olcsóbb de úgy nem lehetséges a váltás,mivel én meg nem vagyok ebben jártas először elhittem.Aztán később olvasgattam,hogy miért is ne lehetne váltani.IUgen írták,hogy a baleseti adó megszűnt egy valamennyive kevesebb százalékos másik adó lett helyette csöbörből vödörbe.Mivel kisvárosi vagyok erre felénk nem sok biztosítónak van székhelye szóval csak azért mert mondjuk az alianz van itt nem fogok kétsdzeres díjat fizetni,és asmúgy nem sok gond szokott lenni a clb-s dologgal csak néha van egy két hanyag emberke.

2019. márc. 15. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!