Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás?

Kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van egy használaton kívűli autóm, amely nem működik, de még nincs kivonva a forgalomból, viszont a biztosítást már nem fizetem sajnos a 60 napos türelmi időből is kicsúsztam. Szeretnék vásárolni egy másik autót, az lenne a kérdésem, hogy amikor biztosítást kötök az autóra, akkor a jelenlegi autóm nem fizetett biztosítása valamilyen módon jelentkezhet a biztosítás kötésekor? Vagy simán sikerül megkötni az új autóra a biztosítást, nincs összefüggésben a két autó.

2019. márc. 16. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokba fog neked kerülni. Fedezetlenségi díj, kb. 550Ft/nap, plusz a másik autóra nem viheted át a bónuszodat.
2019. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizesd ki a késedelmi kamatot és vidd el bontóba. Ha tovább húzod nagyon drága lesz a buli.
2019. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták. Drága lesz.

Amikor újat kötsz, nem lesz semmi, max az hogy alappal kezdesz, mert el veszett minden bónuszod, ha volt.

Viszont hogy vidd be a rendszámot, és fizesd meg az illetékeket, plusz a fedezetlen időszakra behajták a mabisz díjat.

2019. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, az új autóra simán meg tudom kötni a biztosítást? A bónusz mindenképpen az alappal kezdődik, mert van másik autóm is amin a biztosítás már B4-ben van. Természetesen a rossz autót ki vonatom a forgalomból, csak arra voltam kíváncsi, hogy az uj autóra hatással lesz e a biztosítás, de ezek szerint nem.
2019. márc. 16. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Tudtommal a biztosító tovább nem foglalkozik vele onnantól hogy nemfizetés miatt megszűnt.
2019. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

(A 60 napos türelmi idő alatt élő volt a biztosítás, fennállt a biztosító kockázatviselési kötelezettsége. Erre a 60 napra a biztosító követelheti a díj megfizetését.{*¹}

Ez tehát a biztosító döntésétől függ, és független új biztosítás kötésétől. Lehet, hogy csak adott összeg felett kezdenek foglakozni a felszólítással, fizetési meghagyással stb.)


• Ö̲t̲ ̲é̲v̲e̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲ ̲t̲ö̲r̲t̲é̲n̲ő̲ ̲ú̲j̲ ̲s̲z̲e̲r̲z̲ő̲d̲é̲s̲ ̲k̲ö̲t̲é̲s̲e̲ ̲e̲s̲e̲t̲é̲n̲ ̲a̲ ̲t̲e̲l̲j̲e̲s̲ ̲f̲e̲d̲e̲z̲e̲t̲l̲e̲n̲s̲é̲g̲i̲ ̲d̲í̲j̲a̲t̲ ̲a̲z̲o̲n̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲ó̲ ̲k̲ö̲t̲e̲l̲e̲s̲ ̲k̲i̲s̲z̲á̲m̲í̲t̲a̲n̲i̲ ̲é̲s̲ ̲b̲e̲s̲z̲e̲d̲n̲i̲,̲ ̲a̲m̲e̲l̲y̲ ̲a̲z̲ ̲ü̲z̲e̲m̲b̲e̲n̲ ̲t̲a̲r̲t̲ó̲v̲a̲l̲ ̲a̲ ̲f̲e̲d̲e̲z̲e̲t̲l̲e̲n̲s̲é̲g̲ ̲i̲d̲ő̲t̲a̲r̲t̲a̲m̲á̲t̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲ő̲e̲n̲ ̲s̲z̲e̲r̲z̲ő̲d̲é̲s̲t̲ ̲k̲ö̲t̲.̲{*²}

A szerződést kötő az elmaradt fedezetlenségi díjat, az esedékes díjrészlettel együtt, 3̲0̲ ̲n̲a̲p̲o̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲ ̲k̲ö̲t̲e̲l̲e̲s̲ ̲m̲e̲g̲f̲i̲z̲e̲t̲n̲i̲. 120 napot meghaladó fedezetlenségi díj esetén a biztosító részletfizetési kedvezményt nyújthat.

A̲ ̲m̲e̲g̲f̲i̲z̲e̲t̲é̲s̲ ̲e̲l̲m̲a̲r̲a̲d̲á̲s̲a̲ ̲e̲s̲e̲t̲é̲n̲ ̲i̲s̲m̲é̲t̲ ̲t̲ü̲r̲e̲l̲m̲i̲ ̲i̲d̲ő̲ ̲k̲e̲z̲d̲ő̲d̲i̲k̲, és 60 nap elteltével az a biztosítás is felmondásra kerül; utána megint kezdőik a fedezetlenségi díjas időszak.{*³}

Ez, tehát, kötelező.

Az üzemben tartó a szerződéskötéskor köteles a fedezetlenségi díj megállapításához szükséges adatokat a biztosítóval vagy annak képviselőjével közölni.{*⁴}

Ha a szerződő esetleg feledékeny lenne, MABISZ nem az. A biztosítók a díjnemfizetés miatt megszűnt biztosításokat 8 munkanapon belül jelenteni kötelesek a kötvénynyilvántartó szerv felé (MABISZ){*⁵}, amely szervezet ellátja a Nemzeti Iroda – ezen belül a Kártalanítási Szervezet, az Információs Központ és a kárnyilvántató szerv – feladatait, a Kártalanítási Számla kezelését, továbbá a Kártalanítási Alap kezelését.{*⁶}


► {*¹} 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról [a továbbiakban Kgfbtv] 3. § 34. és 19. § (4) és 19. § (7) és 20. § (2) ◄

► {*²} Kgfbtv 22. § (2) - (4) ◄

► {*³} Kgfbtv 22. § (5) - (6) ◄

► {*⁴} Kgfbtv 9. § (2)

► {*⁵} Kgfbtv 21. § (7) ◄

► {*⁶} Kgfbtv 56. § ◄


A KGFB törvény hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link] , vagy itt: [link]

2019. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor biztosítást kötsz, van olyan kérdés, hogy szűnt meg díjnemfizetés miatt biztosításod az elmúlt "nemtudommmennyi" időszakban?

SZóval mint kockázati tényező, szerintem figyelembe veszik.

2019. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!