Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosító év közbe változtat...

A biztosító év közbe változtatott a biztosítási díjon. Ezt megteheti?

Figyelt kérdés

Megkötöttem a szerződést ahol egy összeget adtak. Negyedéves szerződést kötöttem. Az elsőt ki is fiztettem. Viszont megváltoztatták az egész éves összeget, mint ami a szerződésbe szerepelt. A szerződéskötésnél is az adott összeg szerepelt amit megkötötöttem és az első befizetésnél is ott volt az éves díj amit megkötöttem. Viszont most küldtek egy új levelet, hogy az első negyedévesre még fizessek be plusszt és az egész évest megnövelték.


Ez nem átverés a biztosító részéről? Mert értitek. Ha tudom, hogy ekkora összeg lesz akkor nem kötök náluk, hanem maradok a réginél, mert az is olcsóbb lett volna így. Azért jöttem át mert kedvezőbbek voltak a díjak. De így már nem éri meg.


Mit tehetek? Ez törvényes amit csinálnak?


2019. márc. 18. 11:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre sehogy. Se levélre se telefonra nem válaszolnak. Úgyhogy személyesen fogok bemenni, de akkor már az asztalt fogom ütni nekik,.
2019. márc. 20. 14:55
 12/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben CLB, netrisk..stb alkuszi oldalon kötötted, akkor verd az asztalt az alkusznál, ne a biztosítónál.


Igen törvényes. Nem térhetnek el a meghírdetett tarifatáblától. Az alkuszi oldalakon, nem biztos, hogy a legfrissebbet használják.


GFB esetében a kötéstől számított 60 napon belül változhat a díj, ha a biztosító tudomására jut, olyan dolog, ami a bizt díjat módosíthatja. Pl.: korábban károkozás, de letagadtad. Nem megfejelő gépjármű adatok..stb. Ha a bonus besorolásod előzményadatait nem jól adtad meg, akkor is módosulhat.


Amennyiben telefonon a biztosítóval kötötted, vagy a saját weboldalukon, és tényleg mindent hibátlanul adtál meg, akkor jogosan bosszankodsz. De ha nem, akkor magadat, vagy az alkuszt hibáztasd.


Casco, ill. lakásbiztosítás esetében hasonló a helyzet De ezeknek a díja, évközben is módosulhat. Persze nem csak úgy hogy gondol egyet a biztosító, hanem indoklással.

2019. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!