Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosító év közbe változtat...

A biztosító év közbe változtatott a biztosítási díjon. Ezt megteheti?

Figyelt kérdés

Megkötöttem a szerződést ahol egy összeget adtak. Negyedéves szerződést kötöttem. Az elsőt ki is fiztettem. Viszont megváltoztatták az egész éves összeget, mint ami a szerződésbe szerepelt. A szerződéskötésnél is az adott összeg szerepelt amit megkötötöttem és az első befizetésnél is ott volt az éves díj amit megkötöttem. Viszont most küldtek egy új levelet, hogy az első negyedévesre még fizessek be plusszt és az egész évest megnövelték.


Ez nem átverés a biztosító részéről? Mert értitek. Ha tudom, hogy ekkora összeg lesz akkor nem kötök náluk, hanem maradok a réginél, mert az is olcsóbb lett volna így. Azért jöttem át mert kedvezőbbek voltak a díjak. De így már nem éri meg.


Mit tehetek? Ez törvényes amit csinálnak?


2019. márc. 18. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

:O

Alap esetbe ilyet nem tehetnek szerintem...de ez biztos nem alap eset. Miért emeltek?Kérdezd meg őket,ha nem írták.

2019. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel. Ballagj be, és személyesen kérdezd meg miért emeltek? Ilyen nem szokott előfordulni, csak akkor, ha nyomós ok derül ki év közben.

Kellet egy indoklásnak is lenni a levélben, amivel részletesen magyarázzák, miért mennyi az annyi.


Nincs átverés, csak indokolt módosítás. A labda nálad pattog.

2019. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Benne van a szerződésben a pontos összeg. Nem emelhetik meg, ahogy te sem mondhatod azt, hogy a következő negyedévnek a felét fizeted csak ki.
2019. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor, ha nem változtatják meg a szerződésbe foglaltakra, tehetek feljelentést csalás és félrevezetés miatt?
2019. márc. 18. 13:25
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem te valamit elnéztél, ha mindent rendben adtál meg (pl bónusz besorolás) akkor menet közben nem módosíthatnak.

A másik hogy nem létezik negyedéves szerződés. Éves van amit negyedévente is fizethetsz.

2019. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindent rendben adtam meg. A kötvényben is ugyanaz szerepel. Az adatok is. A szerződésedében is ugyanaz a besorolás van, mint amit most küldtek meg. Szóval nem az adatokkal van baj.
2019. márc. 18. 13:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Éves szerződés van. Negyedéves fizetéssel persze. Nem jól fogalmaztam a kérdésben. Bocsánat, ha ezt félreértetted.
2019. márc. 18. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazolva lett az új biztosító felé az eddig elért bónuszod?
2019. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen. Még ők is beleírták a szerződésbe amit küldtek. Aztan a fizetésnél is bele volt irva a megkötött összeggel. Es a most kapott levélben is ugyanaz van. Minden adatot valósághűen adtam meg. Ezek bizonyíthatóak. A törvényben is elvileg ah van, hogy csak akkor módosíthatja, ha valamit nem adtam meg vagy hibásan adtam meg. Tehát az adatok helyessége rendben volt.
2019. márc. 18. 15:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Renben van, minden rendben van. Győztél. És a biztosítóval való tárgyalásod hogyan áll?
2019. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!