Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Quad-ot okmány nélkül érdemes...

Radicsniki kérdése:

Quad-ot okmány nélkül érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kerdesem quadot okmanyok nelkul erdemes-e megvenni? Valahogy van ra lehetoseg hogy legyenek papirjai?
2019. márc. 30. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha papírosat akarsz, akkor a legnagyob hülyeség papír nélkülit venni és utólag próbálkozni a papírozással
2019. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ, hogy egyáltalán rendszámozható-e!

Én tavaly majd fél órát dumáltam egy boltban az eladóval, mire kiderült, hogy gyakorlatilag alig van rendszámozható idehaza.

2019. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

"Attól függ, hogy egyáltalán rendszámozható-e!"


Megfelelő papírok nélkül megvásárolt guruló alkalmatossághoz utólag nem lehet papírokat beszerezni csalás nélkül, tehát motort, autót sem lehet "lepapírozni", ha nincsenek meg a szükséges okmányok.

Azt meg már számtalanszor elmondtuk, hogy nem véletlenül ritka látvány a quad a magyar utakon, azok többsége nem jármű, hanem sporteszköz, amit csak zárt pályán szabad(na) használni, a közúti közlekedésre alkalmas, papírokkal rendelkező quad meg olyan drága, hogy már az eltántorítja az arra ácsingózót, plusz elég gyorsan kiderül a quadról, hogy nem is annyira jó buli, sőt inkább nem is jó... nincsenek hozzá illő terepek (pl homokos tengerpart), mert alapvetően a quadozás buli, vagy munka (erdészet)

2019. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem érdemes, felejtős. Ilyen esetben csak magánterületen belül használható. De akkor meg minek? Ritka az aki használja valamire.
2019. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem,mert a jármű eredetét mindenképp igazolnod kell ha kérik.Legyen az forgalomtól elzárt magánterület,vagy tréleren történő szállítás közúton.Igen ,a quadok többségét nem lehet itthon forgalomba helyezni,vagy rendkívül macerás,mert a gyártó nem közútra gyártotta,ha nem hobbi,vagy verseny célra.A KFB sem köthető rá,mert a biztosítók nem szerződnek ezekre.Ezekhez is kell kapni a vásárlás helyén hivatalos számlát és a mellé csatolt papírokat az eredet igazolásához.Papírok nélkül fennáll az a veszély is,hogy lopott.Ezek eredete lekérdezhetetlen a netről.Így van ez a segédmotor kerékpároknál is,bár ezeket is megveszik csak kamu adás-vételivel az eredetük ismerete nélkül.Utólag papírt szerezni hozzá hivatalosan nem lehet.
2019. márc. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom melyik proli húzogatja le a válaszokat, de még a műszakiztatható quadoknál is variálnak nem kicsit. Pl. lekorlátoznák a végsebességet 40km körülire, miegymás. Van ahol nem is foglalkoznak a dolggal.
2019. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!❤️

Még annyi lenne hogy melyik quad fajta helyezhető magyarországon forgalomba?

2019. márc. 31. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:

7.-re.


Na ez az, amire csak ott, a kereskedő fog tudni válaszolni!

Én Yamaha modelleket nézegettem, ráadásul 4M feletti árral, és akkor és ott azt mondta a kereskedő, hogy a Yamaha egyetlen modelljét sem lehet!

POLARIS márkából viszont ÉN úgy tudom, hogy majdnem mindet.

2019. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Azt lehet forgalomba helyeztetni, amelyiknek van "papirja" már a vásárláskor, utólag nem adnak hozzá.

Közúti közlekedéshez alap feltétel a differenciál mű, no az nagyon kevés quadban van.

Egy közúti közlekedésre alkalmas quad árából már autót lehet venni, de akinek quad kell, és szabályosan használná közúton az ragaszkodjon hozzá, hogy forgalmi engedéllyel, rendszámmal vegye, ha azt mondja az eladó, hogy nincs, de el lehet intézni, onnan inkább meneküljön...

2019. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arctic cat típusaiból is lehet. De azok szintén milliós tételek.
2019. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!