Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap vettem egy autót,...

Tegnap vettem egy autót, 04.28 ig van rajta biztosítás, viszont átiratva nem volt, nagypénteken semmi nincs nyitva. Közlekedhetek így vele gond nélkül?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ilyenkor az előző tulaj biztosítása fenn áll e még? Ha igazoltat a rendőr, nem lesz belőle bajom, nem? Előre is köszönöm! Boldog nyuszit mindenkinek

2019. ápr. 19. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Az előző KGB-szerződés az adásvétel (nem az átíratás!) időpontjáig érvényes, most tehát már nincs érvényes biztosítása az autónak. Nincs ugyan nyitva ma semmi, de az interneten ma is lehet biztosítás kötni, ha szeretnél.
2019. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
76%

"Az érdekelne, hogy ilyenkor az előző tulaj biztosítása fenn áll e még? "


NEM!!

Az abban a pillanatban megszünt amikor alaírta az adasvetelit,hiába van előre kifizetve xy hónapig vagy egész évre is akar!es mint ahogy irtak a neten is tudsz kötni,amit jo lenne minel hamarabb megcsinalnod,mert jelenleg kötelező nelkul kozlekedsz ami nem olyan nagy móka,raadasuk a napok elteltevel még a fedezetlensegi dijad is csak egyre nagyobb lesz

2019. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen! :D
2019. ápr. 19. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, hiszen a tulajdonosa az autojara kötötte de már nincs autója.

Ha nem mutatós fel az adás vételit akkor a rendőr nem szúrja ki a dolgot persze ha balesetezel egy 5-10-20 milliós számla kicsit durva. Illetve azért is jobb ha megkötöd mert naponta fizeted a fedezetlensegi díjat. Erről A csekket nemsokára meg fogod kapni ne félj.

2019. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak adásvételim van, a forgalmi az nem az én nevemen van még ugye, okmányirodában nem voltunk meg egy pár napig nem is leszünk az ünnepek miatt. Nincs semmi kiskapu ilyen esetekre? Ha egyszer kell a kocsi de a papirok még nincsenek elintézve? Félre értés ne essék, el lesz intézve minden csak na
2019. ápr. 19. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene neked kiskapu? Ahogy írtam, teljesen törvényesen kötsz KGFB-t az interneten és közlekedhetsz is. Semmiféle kiskapu nincs és nem is kell.
2019. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mabisz biztosításod van az új szerződés megkötéséig, ez napi 400-500 ft, és típusoktól függően több is lehet. Az első csekk tartalmazza majd a mabisz díjat is
2019. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy is előbb kell kötelezőt kötnöd, kösd meg mielőbb, ne várj vele, mert nagyon sokba kerülhet, aztán majd azzal mész átíratni húsvét után.
2019. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!