Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én vagyok az üzembentartó...

Ha én vagyok az üzembentartó nekem fogják küldeni a csekkeket?

Figyelt kérdés
Én vagyok apám autójának az üzembentartója és elköltöztem otthonról, be is jelentkeztem az új címemre. Nekem fogják küldeni a csekkeket? Nem nagyon tudom hogy volt előtte, míg otthon laktam.

2019. máj. 4. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan milyen csekkekre gondolsz, de

• az üzembentartó kötelezettsége a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás megkötése és fenntartása;

• az üzembentartó a gépjárműadó alanya;

• amennyiben a járművel olyan szabálytalanságot követnek el, ami miatt büntetést szabnak ki, akkor az üzembentartónak küldik a bírságot, és amennyiben az közigazgatási bírság, csak úgy van kimentési lehetősége, ha jegyzőkönyvvel bizonyítja, hogy a gépjármű előtte jogellenesen került ki a birtokából, vagy közhiteles irattal bizonyítja, hogy másnak adta használatba (objektív felelősség);

• úthasználati díj, vagy parkolási díj megfizetésének elmulasztása esetén az üzembentartónak küldik a pótdíjfizetési felszólítást.

Az üzembentartó lakcímnyilvántartás szerinti címére küldik az esedékes küldeményeket. (Csak lakóhelycím esetén a lakóhely címére; bejelentett tartózkodási hely esetén a tartózkodási hely címére; bejelentett levelezési cím esetén a levelezési címre.)

2019. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A biztosításra gondoltam meg a teljesítményadóra. Köszi a választ.
2019. máj. 5. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A biztosító magától nem fogja tudni, hogy te elköltöztél. Ott is be kell jelentened a lakcímváltozást.
2019. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!