Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » El vették rendszámot és a...

El vették rendszámot és a forgalmit amiért az autó kivanvonva forgalomból persze én ezt nem tudtam mit lehet tenni újból közlekedjek az autóval?

Figyelt kérdés
-

2019. máj. 14. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem tudtál?
2019. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudtam hogy kivanvonva forgalomból az autó nem tudtam nem értesített az okmány iroda hiába mondtam nem tudtam róla el vették forgalmit és rendszámot
2019. máj. 14. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
He?!
2019. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:
100%
Na, most már tudod. :D
2019. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha biztosítás nem fizetése van a háttérben,AZT TUDTAD HOGY KIVONJÁK,MERT TE NEM FIZETTED.Mindenről értesítenek időben,vagy gondos odafigyeléssel megelőzhető.Ha lejár a jogsid és igazoltatáskor kiderül,akkor is azt mondod,hogy nem értesítettek?
2019. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből csak tippelni lehet.


• Lehet, hogy megvetted, az eladó bejelentette az eladást, te nem, így idővel hivatalból kivonták a forgalomból. Ilyenkor még bírságot is kiszab a NAV az elmaradt átírási illeték miatt.

Ha ilyen eset van, akkor el kell végezni az átíratást.


• Ha rendben vannak az okmányok, de nem te vagy egyben a tulajdonos és üzembentartó, akkor a másik kivonathatta a forgalomból.

Ebbe az esetben fel kell venni a kapcsolatot a másik féllel.


• Ha te vagy a tulajdonos és üzembentartó is és rendben vannak az okmányok, a tulajdonviszony (és nyílván nem te vonattad ki a forgalomból), akkor hivatalból vonhatták ki.

Ennek oka általában tartozás szokott lenni: kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás, gépjárműadó, hitelfizetés elmaradás stb.

Az okot kell megszüntetni, aztán lehet kezdeményezni az eljárást a rendszám és forgalmi visszaszerzésére, az újbóli forgalomba helyezésre.


Írhatod, hogy a tippek közül nem ez meg nem az, de honnan a csudából lehetne tudni a tényleges okát annyiból, amennyit írtál? Biztosan nem azért van kivonva a forgalomból, mert a múlt hónapban a te rendszámod sorsolták ki erre.


A kormányablakban, okmányirodában meg tudják nézni, hogy mi a kivonás oka, és el tudják mondani, mit, milyen sorrendben kell tenned a forgalomba helyezéshez.

2019. máj. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szüntetni az okot, amiért kivonták a forgalomból.

És máris visszaállíttathatod.

2019. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!