Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A lejáró kötelezőt így meghoss...

A lejáró kötelezőt így meghosszabbítják?

Figyelt kérdés
Lejárat előtt pár nappal kaptam egy emailt a biztosítótól, hogy mennyi lesz a következő éves díj, csekket is mellékeltek. Mivel most nekünk ez egy kissé horribilis lenne, írtam én is nekik emailt, hogy szeretném negyedéves díjfizetésre váltani, erre meg is jött az automatikus válasz, azóta azonban még nem jött meg erről a csekkjük. Ma lejár a biztosítás, az autót naponta használnánk munkába járáshoz, ilyenkor mi van? Ráadásul eddig mint üzembentartó szerepeltem, de most megörököltem, viszont erről még nincs a kezemben a közjegyzői végzés, így át sem tudtuk írtani. Kb két héten múlik, hogy legyen a kezemben annyi pénz, hogy mindent el tudjak intézni ezekkel. Van ilyenkor valami türelmi idő, stb?

2019. jún. 25. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen esetben ajánlott bemenni a biztosító irodájára, nem levelezgetni... az a biztos.

Egyébként ott be is fizetheted a negyed éves dijat, vagy, ha úgy tetszik az egészet... a negyed éves egy összegben kevesebb, de összeadva több.

2019. jún. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van törvényben megállapított türelmi idő, nem is kevés.


Számomra nem derül ki, hogy mit tartalmaz az automatikus válasz? Csak annyit, hogy igazolják, kaptak tőled levelet, vagy érdemi választ is jelent, hogy elfogadták a díjfizetés gyakoriságának módosítását?


1.) Jóval korábban kellett volna értesítést kapnod az új díjról.

„A biztosító a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig elküldött írásos értesítőben tájékoztatja a szerződő felet a biztosítási évfordulóról és a következő biztosítási időszakra - az értesítés időpontjában rendelkezésre álló adatok alapján - a díjtarifa szerint várható díjról.” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról [a továbbiakban KGFBtv] 17. § (4)


2.) Nagyon kapkodnod nem kell. Minden esedékes díjfizetéstől van 60 nap türelmi idő, ha ezalatt beérkezik a biztosítóhoz a díjfizetés, akkor semmilyen következmény nincs, olyan, mintha az esedékességkor meg lett volna fizetve. A türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési felelőssége, azaz élő biztosításod van. ← KGFBtv. 3. § 34. és 19. § (4)

(Annyi, hogy legkésőbb 30 nappal az esedékesség után – ha addig nem kapják meg a díjat – küldenek egy figyelemfelhívást. ← KGFBtv 21. § (4)


Nem tudom elfogadták-e, elfogadják-e a díjfizetés gyakoriságának módosítását. Mivel már nincs harminc nap az évfordulóig, nem kötelesek rá. De, van időd kideríteni – ha az általad említett automatikus válasz nem tartalmazza -; és ha elfogadták/elfogadják, akkor van idejük új csekket küldeni. Ha nem fogadták/fogadják el, akkor van csekked a befizetéshez.

Bár bőségesnek látszó idő van, azért ne várd meg a két hónap végét. Annyi, hogy nem kell aggódnod, ha lassú a kapcsolatfelvétel a biztosítóval (pl. nincs fiókjuk, ezügyben tárgyalni jogosult képviselőjük sem; vagy nem a közeledben van).


(Ha örökség révén tulajdonosa is leszel az autónak, attól maradsz az üzembentartó is, hacsak majd, mint tulajdonos, nem másnak adod át az üzembentartói jogot, és kötelezettségeket.

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás megkötése, fenntartása, továbbá a gépjárműadó megfizetése, az üzembentartó kötelessége. Tehát, vélem, folytatódik, mint ahogy eddig volt.)

2019. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Evkozben is lehet valtoztatni a gyakorisagon. A dij picit modosul. Egyebkent nem tudom miert vartal eddig, tenyleg 50 nappal elotte kuldik a rogzitett cimre a levelet. Es akkor van ido valtani. Biztositozom, annyi ugyfel van aki evfordulo elott ket hettel jon be panaszkodni mikor mar egy honapja kiment a level es valthattak volna...
2019. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Es emberek tanuljuk mar meg, a kgfb hatarozatlan tartamu, nem jar le...
2019. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

1. Menj be a biztosítóhoz és fizesd be a díjat!

2. Ha megörökölted, a tulajdonosváltozással mindenképp új szerződés kell!

3. A tulajdonosváltozást a hagyatékátadó végzés hatálybalépésével tudod intézni.

4. Ha jogerőre emelkedett, azzal és a halotti anyakönyvi kivonattal együtt bemész ismét és törölteted a szerződést, de kérd hogy pl. + 15 napig még élő legyen (azért kell díjfizetés, hogy ez lehető legyen)

5. A befizetett díjadból arányosan visszakapod a téged megilletőt

6. Közben kötsz egy új szerződést tulajdonosként az előző kérelemben meghatározott naptól

7. Beballagsz a hivatalba és átiratod

2019. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!