Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionos "szakmáról" mik a...

Kamionos "szakmáról" mik a véleményetek?

Figyelt kérdés
Elmennél e kamionosnak, milyennek ítéled meg a kamionozást, jónak számít e az a pénz amit tenni kell érte cserébe?
2019. szept. 4. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
A tervem ez a kamionsofőrködés, szóval simán elmennék. A pénz jó, főleg külföldi cégeknél.
2019. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
A pénz elég jó, de állandóan úton kell lenni, és ismerni a külföldi szabályokat.
2019. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
66%
Éppen nagyon rühellem a munkahelyem, szívesen elmennék.... De a családot nem tudom itt hagyni napokra, hetekre
2019. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Beviz Elek ***** válasza:
62%

Nemzetközi kamionos nem lennék, nem tudnék hetekig aszalódni egy fémdobozban, nem tudnám otthon hagyni a családot és szükségem van arra hogy a munkám után kikapcsolhassak. Ez lehet a fűnyírás is, csak lássam az értelmét hogy aznap felkeltem, illetve ne a munkakörnyezetemben legyek. A munkaidő letelte után idegesítene ha nem tudnék hazamenni, volt ilyenben részem és nem bírtam.

Helyi sofőrmunka teljesen rendben van, a pénz kevesebb, de otthon alszol. Én ezt csinálom most külföldön.

2019. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Egy gondod van, kérdező, a kamionozás nem szakma, hanem életforma!


Elmehet akárki kamionosnak, de lehet, hogy végigszenvedi az egészet, 45-ös pihenőben meg egész nap a fülkében hergeli magát.


Belföldi kamionozást vállalnék esetleg, 350 000 ft-ot hallottam, hogy meg lehet kapni kézbe, hétfő-péntek viszonylatban.

2019. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Kamionosnak CSAK a pénzért nem jó elmenni mert utálni fogod. Ha szereted a magányt, kalandot, monotonitást, jó a stressztűrésed, akkor.
2019. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Belföld már simán megadja a 450-et is, annyira nincs rá ember. Én belföldeztem, naponta 3x rakni és kötni annyira nem mókás.
2019. szept. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Hol kapsz te belföldön 450-et? 😂😂 Német cégnél belföldön oké.
2019. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
A normálisabbjának megadják belföldön is. Németországban ettől jóval többet is, csak nem fehér szakadt trikóban, térdig lecsúszott kêk melegítőben, 5 cigarettával a szájban, kínai habszivacs papucsban kell megjelenni. Nem árt, ha valaki képes még emellett elmondani 3 összetett mondatot hiba nélkül, rögtön máshogy állnak az emberhez.
2019. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

a KAMIONOZÁS egy iszonyat jó dolog, aki szeret vezetni és utazni az nagyon fogja élvezni, vagy aki szeret kempingezni stb... mivel ez kb egy sátrazós életformával ér fel :D


A rossz oldala az egésznek azok a köcsög tetves cégek, 99%-ban mindig ők baxnak el mindent és nehezítik meg a sofőr életét a pénzhajhászatukkal ... És hiába mész el külföldi céghez, ott nem lesz több ezer km-es fuvar, ott gyűjtőzés lesz meg belföldezés, hát az minden csak nem kamionozás...


A kamionozás (nekem) az, hogy megrakok magyarba, leviszem spanyolba, onnan fel svédbe, onnan vissza magyarba, rakodtál kb 6x és kb 3 hét el is telt :D Csak ez manapság már olyan ritka... Ma az megy, hogy megraksz jó esetben 1 helyen, de van hogy 2-3, vidd el 3-400 kmt, másnapra legyél ott már, lerakni is 2-3 helyre, akkor rakj vissza megint több helyen.. és ez még csak nem is gyűjtőzés, van amikor 6-7 helyen raksz fel és 9-10 helyen le. Ez pizzafutárkodás.


Csak azért írtam le, mert most a kamionozásról volt szó, és nem csak a pénzkereseti lehetőségekről.


A pénz jó de cserébe sokat kell adni, a pénzért cserébe az életed adod mondhatni, hiszen ott éled le az életed az úton meg a parkolókban :D Nincs hazamenetel munka után, sokszor hétvégén sem, 3 hét kint 1 hét itthon az átlag, év 52 hétből áll, átlagolva azt mondanám 40 hét kint 12 itthon.

2019. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!