Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Németországban tilos személygé...

Németországban tilos személygépkocsival kamionos parkolóhelyre állni?

Figyelt kérdés
Autópálya pihenőhelynél a kamionok közé parkoltam, mert a nincs sok rutinom, és a pkw parkolóban nagyon szűk hely volt, és nem akartam kinlódni. Nem szándékoztam sokaíg maradni, max 30percet amíg eszem. Csakhogy közben érkezett 2 kamion, és úgy álltak be mellém, hogy elzártak minden kijáratot. Illedelmesen megkértem az egyik sofőrt, hogy engedjen ki, mire ő kiabálni kezdett, és bunkónak nevezett amiért oda parkoltam. Azt mondta, hogy lejárt a vezetési ideje, és egy métert sem hajlandó arrébb menni miattam. Közel egy órát vesztegeltem emiatt a parkolóban.

2019. nov. 5. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemelted
2019. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A legszebb öröm a káröröm! :) Remélem tanultàl belőle
2019. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Németországban.


Ezek a helyek tehergépkocsiknak vannak fenntartva, mert azok nem tudnak máshol parkolni, viszont a szabály előírja, hogy muszáj megállniuk x időközönként.

Te személyautóval akkor állsz meg, amikor akarsz és szinte bárhol meg tudsz állni, szóval rohadt nagy taplóság a teherautók elől elfoglalni a helyet.

2019. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A korrekt eljárás az lett volna ha szépen megkér, hogy menjek el onnan. Ennek ellenére önkényesen "bezárt" a parkolóba, megakályozva, hogy távozzak. Ezt valóban megérdemeltem?!
2019. nov. 5. 22:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

miért? ott álltál a kocsi mellett?


"Azt mondta, hogy lejárt a vezetési ideje, és egy métert sem hajlandó arrébb menni miattam." sokba került volna neki, ugyanis megbírságolják

2019. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pontosan, végig az autóban ültem! Megtehette volna, hogy odajön hozzám, de ehelyett inkább szótlanúl bezárt.
2019. nov. 5. 22:37
 7/18 Beviz Elek ***** válasza:
88%

Mint már írták, a kamionos nem azért áll meg mert olyan kedve van, éhes, unja a vezetést. Nyomja amíg lehet, majd megáll amikor kötelező, addig amíg kötelező.

Rendszeresen panaszkodnak hogy Németországban kevés a parkolóhely, nagyon nagy bunkóság a helyükre parkolni. Megérdemelted, tanultál belőle.


"A korrekt eljárás az lett volna ha szépen megkér, hogy menjek el onnan. "


Rengeteg autósnak csak egy nagy űr van a fejében. Igen, kiugorhatott volna beszélni veled, de tudod milyen fárasztó minden személyautóshoz kiugrani és elmagyarázni hogy miért nem jó amit csinál?


Ne haragudj, de félreállnál a parkolóhelyemről? Bocsi, de ha a sarkon parkolsz, akkor nem tudok bekanyarodni. Bocsi, de éppen tolatok, megtennéd hogy nem parkolsz le mögém?

Egy idő után már unalmas.

2019. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

"Pontosan, végig az autóban ültem! Megtehette volna, hogy odajön hozzám, de ehelyett inkább szótlanúl bezárt."


Lehet pont a vezetési vagy munkaideje végén járt ahol már 1 perc is számít. A legkisebb gondja volt épp, hogy akaratlanul hogyan fog tégen megszivatni.


Oké kezdp vagy, de ahhoz nem sok logika kell hogy magadtól rájöjj: ha neked szűk a PKW parkoló akkor oda egy 16-18 méteres szerelvény nem tud beállni.

2019. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

"A korrekt eljárás az lett volna ha szépen megkér, hogy menjek el onnan. "


A te részedről pedig az lett volna a korrekt, ha nem parkolsz az ő helyére. Te voltál előbb paraszt, a kamionos csak reagált rá.

2019. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Így jártál! B_a_l_f_a_s_z!!
2019. nov. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!