Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírság végrehajtónál...

Parkolási bírság végrehajtónál, mi lehet a vége?

Figyelt kérdés

Sajnos 2016-ban össze gyűlt pár parkolási bírságom Óbudán(albérlet). A mentségem annyi hogy éjjel dolgoztam akkoriban és hajnalban haza érve ugyan vettem jegyet,de csak 3 órára előre lehetett megvenni a jegyet, igy sok büntit kaptam amiket nem birtam fizetni. Most tartok ott vele hogy a fizum 33%-át vonják (4órás bejelentés). Végrehajtótól jött 1x 151ezer,1x43ezer,1x180 ezer fizetési felszólítás.25 ezrével fizeti is a munkáltatóm. Össze számolva ez nagyjából 10-15 db bírság eddig,de jóval több van ennél. A kérdésem az hogy ha itt mondjuk felmondok és 2 órába jelentenek be vagy nem jelentenek be a következő munkahelyemen (vendéglátásban gyakori) akkor mi történik? Ingóság nincs a nevemen szerencsére. Átváltozhat ez börtönre valahogyan? Szeretném törleszteni,de a következő pár évemből ez nagyon nagy kiadás lesz. Van más megoldása esetleg?

Az értelmes válszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 11. 13:34
1 2
 1/15 anonim válasza:
59%
Nincs. Részletfizetéssel, de pengesd ki.
2020. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más megoldás, mint kifizetni, ha nem tudják vonni a tartozás nem fog elévülni csak növekszik. Amint lesz megint bejelentett munkád, vagy a nevedre kerül valami (lakás, autó) viszi a végrehajtó. Életed végéig nem bujkálhatsz, a tartozás meg milliós nagyságrendű is lehet a végére.
2020. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Tavaly jott eloszor papir a 3.keruleti birosagrol,amit tudtam befizettem. Maskor nem kaptam papirt elotte,igy megfordult a fejemben az elevules is. Ami egy ev elvileg. Gyakorlatilag az letelt. Hol lehetne utana nezni az elevulesnek? Mert sajnos a 13.keruletbol is gyult par birsag utana,igy ha elevult valamennyi belole(ha nem az osszes) arrol nyilvan nem szolnak,mert nem kotelesseguk,de amig nincs behajtas alatt, fellebbezhetek elvileg. Ki tudna nekem ebben segiteni? Ugyved esetleg?

2020. márc. 11. 13:52
 4/15 D. Brasco ***** válasza:
49%
Nem tudom itt ervenyes-e hogy napi 5000forintjával leülheted.
2020. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem akarom en leulni,ahogy tudom fizetem igy havi 25 ezrevel,munkaltaton keresztul,de ahogy irtam is szeretnek valtani munkahelyet. Ha a kovetkezo munkahelyemen 2 oraba jelentenek be,vagy sehogy akkor mi tortenhet? Mert gondolom reszlet fizetest itt mar nem tudok kerni hogy a csekken fizessem a vegrehajto fele.
2020. márc. 11. 14:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Ügyvéd tud segíteni, igen, viszont végül úgyis be kell fizetned azokat a bírságokat, amelyek jogosan vannak a neveden. Minél hamarabb sajnos.


Hajrá, sok sikert! :)

2020. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Börtönre nem lehet átváltoztatni, de amíg fennáll a tartozás, semmit sem szerezhetsz. Bármit veszel/kapsz/örökölsz, abból végrehajtanak, és a tartozás a kamatok meg költségek miatt egyre csak nőni fog.


Szóval jobban jársz, ha részletfizetést kérsz, és fizeted.

2020. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Már nem játszik az elévülés, hiszen végrehajtó előtt van. Az elévülésre hivatkozásról lekéstél, azt legkésőbb a bíróság előtt lehetett volna.


(Biztos fizetési meghagyással indult, annak kellett volna ellenmondani, ha tényleg elévült.)


Ez már veszett fejsze nyele.

2020. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenkinek a segitseget! Fizetem mindenkeppen,sok lesz ez igy is sajnos. Azt még esetleg meg tudja mondani valamelyikőtök,hogy amennyiben fizetve van rendszeresen de mondjuk a nevemre kerül egy autó akkor azt helyből viszik is,hiába van fizetve?
2020. márc. 11. 14:26
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

D.Brasco, ehj, egyre jobban mész le egy lejtőn, pihizz kicsit. Ez a válasz odabaxós volt, nem számítottam rá, félek, hogy valami gond van.


Lényeg, sajna lesz rajta kamat, részletfizetésbe kellene megállapodni. Lássák a hajlandóságot az a lényeg. Mert ja most trükközöl akkor 20 év múlva szívod meg,vagy nyugdíjas korodba, mert így még egy kocsi sem lehet a neveden.

2020. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!