Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírság végrehajtónál...

Parkolási bírság végrehajtónál, mi lehet a vége?

Figyelt kérdés

Sajnos 2016-ban össze gyűlt pár parkolási bírságom Óbudán(albérlet). A mentségem annyi hogy éjjel dolgoztam akkoriban és hajnalban haza érve ugyan vettem jegyet,de csak 3 órára előre lehetett megvenni a jegyet, igy sok büntit kaptam amiket nem birtam fizetni. Most tartok ott vele hogy a fizum 33%-át vonják (4órás bejelentés). Végrehajtótól jött 1x 151ezer,1x43ezer,1x180 ezer fizetési felszólítás.25 ezrével fizeti is a munkáltatóm. Össze számolva ez nagyjából 10-15 db bírság eddig,de jóval több van ennél. A kérdésem az hogy ha itt mondjuk felmondok és 2 órába jelentenek be vagy nem jelentenek be a következő munkahelyemen (vendéglátásban gyakori) akkor mi történik? Ingóság nincs a nevemen szerencsére. Átváltozhat ez börtönre valahogyan? Szeretném törleszteni,de a következő pár évemből ez nagyon nagy kiadás lesz. Van más megoldása esetleg?

Az értelmes válszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 11. 13:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja, ha van fizetve akkor vehetsz bármit, nem fogják elárverezni. Csak ha nincs fizetve.
2020. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 D. Brasco ***** válasza:
10-es nem tudom mi bajod van...az 5000ért nyaralás létezik,azert is irtam nem vágom hogy ilyenkor lehet-e alkalmazni....de ezek szerint nem.Elnézésedet kérem,hogy megemlítettem ezt a dolgot..........
2020. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Még egy hülye kérdés,bankkártyáról tilthatnak/inkasszálhatnak ha fizetve van?
2020. márc. 11. 16:15
 14/15 anonim ***** válasza:

D. Brasco, csak féltelek, hogy elmész egy olyan irányba ami nem Te lennél, én bírlak, mindig felpontozlak, és megértelek.


Ha fizetve van, nem "bántanak" , egyébként én már mihamarabb bemennék és beszélnék ügyfélfogadási időbe a végrehajtóval.

2020. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Közigazgatási bírságot lehet 5 ezer forintosával leülni, mondjuk egy gyorshajtást, egy rendbírságot, pl. ha nem engeded be a végrehajtót, de előtte x nap közmunkára hívnak be, majd a csüccs.


Itt te cégnek tartozol.


Pl. volt egy szitu a volt osztálytársammal, meglett a jogsi+kocsi megállt a kedvenc kajáldája előtt, berúgott, taxizott haza. 3 napig nem eszmélt, mivel embertelenre itta magát, fizető parkolóba parkolt, megbüntették 3 alkalommal, de nem tudta mert valami bunkó levette a büntit, aztán a 15 nap után jött a posta, hogy 20 ezer, majd jött másnap is, hogy 20 majd harmadik is 20 és lexarta, 500 ezerrel tartozik üert a kamat.


Ha másik városba parkolok dolgom végeztével felhívom a parkolási társaságot és megkérdezem, hogy rendszám alapján van e büntim. Sajna ez ilyen.

2020. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!