Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Többektől hallottam már, hogy...

Többektől hallottam már, hogy a nők kevésbé előzékenyek a forgalomban. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Nekem ez eddig nem tűnt fel. Igaz, nem is folyton a sofőrök nemét figyelem.
2020. aug. 1. 01:30
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem csak nem mindig értik, hogy mikor lenne logikus és/vagy érdemes elsőbbséget átengedni, stb.

Sokkal "sablonszerűbben" közlekednek.

2020. aug. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nemtől függő, tehát nem igaz.


Amit én megfigyeltem, és az sem nemtől függő, hogy esetenként olyan helyzetekben is udvariaskodnak egyesek, amikor az nem indokolt, sőt megkockáztatom, nem is lenne szabad.

Példa erre, hogy személyautóval balra szeretnék kanyarodni, szemből jön egy másik személyautó, és megáll, integet, hogy menjek... na ezt nagyon nem szeretem.

Semmi nem indokolja ebben a helyzetben az előzékenységet, sőt, bizonytalan helyzetet teremt... ha elindulok, és ő mégis kihajt elém, nehéz bizonyítani, hogy lemondott az elsőbbségéről (mert miért is tette volna).

Nem mondom, hogy tömeges az ilyen, de volt már rá néhány példa.

Más a helyzet, ha teherautó, busz azért enged ki egy kis utcából, mert oda akar kanyarodni, és könnyebb lesz, ha nem áll ott egy személyautó - annak megvan a logikus oka.

Parkolóhelyről kitolatva, amikor a kilátás is rossz, sokan kiengednek, nemtől függetlenül, ott inkább azt tapasztalom, hogy a fiatalok a kevésbé előzékenyek, bár az sem törvényszerű.

2020. aug. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Régen még normálisak voltak, ma már harciasabbak némelyikük. A gyalogosokra azonban jobban figyelnek.
2020. aug. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Én fiú vagyok 22 years. Mindig előzékeny vagyok. De miért? Mi a faxnak? Soha nem fogom fel, hogy most minek álltam meg?


Eddig asszem csaj csak egyszer mondott le értem az elsőbbségéről 5 év során, akkor éppen egy kis utcába kanyarodtam ki gki vizsgán.

2020. aug. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Budapesten abszolút igaz. A nők ugyanúgy átmennek a piroson, ugyanúgy rádhúzzák stb. A mamazillák meg kifejezetten felsőbbrendűnek gondolják magukat az utakon.
2020. aug. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen, de nem szándékosan, egyszerűen nem látják át a forgalmi helyzetet. Legtöbbüknek eleve probléma a manőverezés, nem tudnak fejben lekövetni más közlekedőket térben időben.

Viszont a férfiak között meg sok a szándékosan gec, aki inkább rágyorsít, nehogy besorolj elé, vagy előzés közben rágyorsít, ezzel szándékosan balesetveszélyt okozva.

2020. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem nem, hanem személyfüggő. Van olyan nő, aki előzékeny, van, aki bunkó és pofákat vág. Ahogy az előző írta, nincs mindenkinek érzéke átlátni a forgalmi helyzetet, de ez igaz férfiakra is.

Tegnap engem zebrán így ütött el majdnem egy női vezető.

2020. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es!


Valamit akkor nagyon rosszul csinálsz, engem Pesten és Sopronban is folyamatosan kiengednek/elengednek/beengednek. Nyilván egy főútnál, 105-ről senki nem nyom satut, de ahol logikus és nem nagy erőfeszítés, ott mindig előzékenységet tapasztalok.

Az sem számít, hogy milyen autóval közlekedem, a 12 éves Seat-tal, vagy a 3 éves Q7-tel.


Megvan a praktika, keresni kell a szemkomtaktust és - biztonságos módon - kitenni az orrát, hogy lássák a szándékot.

2020. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: ezen a téren (is) a nemeken belül eléggé eltérőek az arányok.... Hormonok és genetika. Ezt nem kell tagadni, inkább örülni kell neki.

Én pl..elvétve látok leállósávon előző női sofőrt, az férfias "sport"

2020. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!