Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eddig féltem a vezetéstől, de...

Eddig féltem a vezetéstől, de most muszáj lesz jogosítványt szereznem. Más is volt már így?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Székesfehérvárról járok Budapestre dolgozni, a munkahelyem a Népliget közelében van.


20.-ától kemény napi 3 (három) közvetlen járatra redukálták a buszközlekedést a két város között, így nekem Öreghegyről be kell buszoznom helyi járattal a Vasútra, a Déliből meg BKV-zás a melóhelyre. A vége az lett, hogy 3 nap is késtem. A főnököm behívott és közölte, hogy vagy megszerzem a jogosítványt és kocsi, vagy sajnos meg kell válniuk tőlem, mert a rendszeres késés problémás lesz. A kocsi megvásárlásában is támogatnának!


Sajnos eddig féltem ettől a dologtól, de most muszáj lesz, életem eddigi legjobban fizető munkahelye és a Népligethez való közelség miatt a bejárással sem volt gondom. általában 9-re járok be. Más is járt már így? Hogy győztétek le a vezetéstől való félelmeteket?



2020. aug. 28. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben voltam, annyi különbséggel, hogy én magamat kényszerítettem rá a jogosítvány megszerzésére, mert napi több mint 3 órát töltöttem el utazással (3 átszállás is volt benne néha), ami már nem fért bele az életembe. Tartottam tőle én is, és ez a félelmem főleg anyámtól jött át, mert bár neki volt jogsija, de borzasztóan vezetett, én mindig féltem mellette, aztán később ő is bevallotta hogy ő is rettegett vezetés közben. Szóval egyrészt nem szerettem a vezetést, másrészt attól is tartottam hogy én se fogok tudni jól megtanulni, ha anyámnak se ment. Nagy nehezen eljutottam az autósiskoláig, beiratkoztam, megcsináltam a KRESZ-t és az elsősegélyt, majd el kezdtem vezetni. Engem is meglepett hogy tök jól ment, összesen csak 1-szer fulladtam le az egész vezetés alatt, meg nem is követtem el semmi nagy hibát, és a végére teljesen megszerettem a vezetést. 29 órát vezettem, 30. volt a vizsga nekem, utána már alig vártam hogy megvegyem a saját kocsimat. Egy 206-os Peugeot-tal kezdtem, de aztán több ismerősömtől autóját is ki tudtam próbálni, és rájöttem hogy a vezetés lehet még annál is jobb, mint aminek én gondoltam. Úgyhogy már egy ideje keresem a 206-os utódját. (Még nem tudom mi lesz, de az fix, hogy hátsókerék-hosszmotor, mivel a legjobb széria autó amit vezettem az egy E30-as BMW volt, a nem teljesen gyáriak közül meg egy egész komolyan megcsinált Lada, annak gyakorlatilag nem volt gyári alkatrésze és zseniális volt, soha nem is gondoltam volna hogy lehet olyan jó egy autó mint az volt.)
2020. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy támogatnak a vásárlásban? Adjanak céges autót és fizessék a benzint meg szervizt. Sajátban ne járj ilyen messziről napi szinten.

Továbbá; rendszeres autópályázás kis autóval fárasztó, tehát valami nagyobb, jól hangszigetelt példányt kéne venni, jól gondoljátok meg. Ha rád sóznak egy régi Swift-et, minden nap hulla fáradtan fogsz haza érni.

Megbeszélném az ottaniakkal a távmunkát, heti 2 vagy 3 alkalommal (ha van rá lehetőség).


A vezetéstől nem kell félni. Ezért van az autósiskola és az oktató. Amíg nem megy elfogadható szinten, úgysem szerzed meg a jogsit. A gond itt az, hogy nulláról rögtön a mélyvízbe fogsz ugrani; autópálya + Budapest.

Ajánlom, hogy Budapesten válasszál autósiskolát, mert az itteni közlekedés nehezebb, mint vidéki. Illetve, mondjad meg az oktatódnak, hogy jogsi megszerzése után rögtön autópályán fogsz ingázni, úgyhogy a kötelezőnél több autópályás vezetést szeretnél gyakorolni.

2020. aug. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a főnököd tisztában van vele hogy a jogosítványt nem 2 nap alatt lehet megszerezni hanem minimum 3 hónap, az egész vagy több mert időd nem biztos hogy lesz mindig arra hogy elmenj vezetni például. Szóval még egy pár késésed biztosan lesz. Miért nem mész korábbi járattal? Vagy vonat? Egyébként nem hiszem hogy 3-4 hónapig elfogja nézni a késéseidet mert a jogsid előbb nem lesz meg az biztos. A másik az hogy rögtön friss jogsisként nem biztos hogy bírni fogsz ekkora utat hitelen. Amit az előttem szóló írt érdemes lenne fővárosban tanulnod vezetni mert az ottani közlekedésnek külön kultúrája van mint vidéken, sajnos tapasztalatból mondom, na meg nem árt egy jó helyismeret sem hogy autóval tudd mikor merre lehet menni, tehát ez nem olyan egyszerű.


Szerintem keress Pesten egy lakást és mondd meg a főnöködnek hogy inkább az ottani lakhatásban támogasson ha ennyire félsz a vezetéstől. Tudom hogy Pesten jóval drágább az élet, de ha jól belegondolsz neked is egyszerűbb lesz mert nem kell órákig utazgatnod, vagy keresel másik állást ahova normálisan eltudsz jutni. Értem hogy jelenlegi jól fizet de biztosan találsz más jól fizetőt is, mert válság ide vagy oda elég sok hely van ahol bizonyos munkakörök betöltetlenek és kell oda az ember.

2020. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sok embertől hallottam már (meg velem is így volt), hogy csak addig félt a vezetéstől, amíg ő maga nem látta át, mi mikor miért történik stb. Utasként egészen más, sokszor egy egyszerűbb helyzetet is veszélyesnek érzel, aminek vezetőként még teljesen ura vagy (na persze vannak, akik tényleg barom vagy nagyon béna sofőrök). Szerintem mindenképp adj egy esélyt a dolognak. De Bp-n tanulni akkor van értelme, ha kifejezetten a belvárost, annak környékét célzod meg, mert mondjuk a kispesti vagy lőrinci lakótelepi utak semmivel sem komolyabb kihívások, mint Székesfehérvár forgataga. Ha tudod, kérd kifejezetten a 8-9-10.kert, úgyis ott fogsz mászkálni, ha a Népliget a cél.

És szerintem tényleg próbáld meg, a későbbi életedben is bármikor jól jöhet még. Egy jogsi kb 200 ezerbe kerül minimum, szóval az is jó, ha tényleg támogatják a megszerzését, utána pedig törvény szerinti üzemanyagköltség térítés jár neked. Egy egyszerű, régebbi autót venni meg még mindig olcsóbb, mint egy pesti lakást, de az albérletnek is kb egy évnyi ára, ha az igen minimum 100 ezerrel számolunk havonta.

2020. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
De most az téged miben segít vagy vígasztal ha más is félt volna tőle???
2020. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

5-ös, ha nem tudsz segíteni, minek válaszolsz?

Speciel arra is kíváncsi lehet,

ki hogyan küzdötte le a félelmet. Erre nem gondoltál, mielőtt belekötsz?

2020. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ilyen meló mellett hogy fogsz eljárni vezetni, ha csak az időbeosztást nézzük..és akkor megé nem beszéltünk arról, hogy vezetni kipihenten érdemes menni, mert első időkben rengeteg információt kell feldolgozni.

Legalább heti 6 órát kéne venned, hogy legalább 2hónap kell mire a minimum 600km és a kötelező órád meglegyen. és! általában 40-50 óránál küldenek vizsgára, és akkor még bukásról nem is beszéltünk.Ez csak a rutin. Előtte ott a kresz és elsősegély, ami megint csak időigényes.Ezt azért vedd bele.

2020. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Pedig ha valaki fél a vezetéstől jobb ha nem erőlteti, a saját és legfőképpen mások érdekében.

Mégis mi kellene neked , pszichológus?

2020. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
6. Olvasd el a szabályzatot , ne a válaszokra válaszolj hanem a kérdésre.
2020. aug. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
A kötekedő hangnem, a kérdésre nem hasznos információkkal való válaszolás épp ugyanolyan szabálytalan, úgyhogy te ne pattogj és te olvasd el alaposan a szabályzatot. Mondjuk ez speciel a legelső pont. Vagy jelentsd a válaszom, de a magadét is és akkor minden ok.
2020. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!