Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A sínekre miért nem tesznek...

A sínekre miért nem tesznek súrlódó réteget?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a vonatoknak azért hatalmas a féktávolságuk, mert fém-fém csúszik egymáson, így tulajdonképpen a szerelvény tömege határozza meg, hogy mennyire hatékonyan tud lassulni a vonat.


Ebből kifolyólag logikusabb lenne, ha vagy a sín felületére vagy a vonat kerekeire tennének egy súrlódó réteget, így fékezéskor nem megcsúszna, hanem egymásba kapaszkodni a két felület (kerék és sín), így pikk-pakk lefékezhető lenne a vonat. Miért nem vezetik ezt be?



2020. nov. 20. 17:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ugye te a nem létező USB-elosztót kereső, és a metróban észrevétlenül viselhető fejlámpát kereső elme- és idegbeteg troll vagy? A stílus ugyanaz, csak azóta megtaláltad az ékezetes betűket is.
2020. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/125 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem erre már nem lehet semmit sem mondani, simán egy olyan emberrel próbálunk vitatkozni aki képtelen rá, hogy elfogadja, ha valamiben nincs igaza vagy épp nem úgy van az adott dolog.
2020. nov. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/125 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéljünk vele tisztelettel, viselékedéséből, vitakultúrájából ítélve egy jövendőbeli miniszterlenökkel van dolgunk :)) Legalábbis is jelengleg a belátásképtelenség tuskósággal párosítva a menő...
2020. nov. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/125 A kérdező kommentje:
Az a szomorú, hogy én érvekkel alátámasztottam minden szavamat, mégis csak azt kapom, hogy hülye vagyok, nem így van, nem úgy van, nem jó az. Tipikus magyar mentalitás, hogy amit még nem találtak fel, az úgy hülyeség, ahogyan van. Amikor valaki feltalálja, akkor persze mindenki örömujjongásba tör ki, hogy mekkora ötlet.
2020. nov. 25. 20:59
 65/125 anonim ***** válasza:
100%
:D
2020. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/125 anonim ***** válasza:
100%

"érvekkel alátámasztottam minden szavamat"

a lónak a f..t támasztottad alá!

pont azért alakult ki a vita, mert nem vagy képes pontosan megfogalmazni mit szeretnél.

Amit ki tudtunk hámozni az pedig marhság, fizikailag, mechanikailag, gazdaságilag nem védhető, nem rentábilis, balesetveszélyes.

Ha volna arra lehetőség, hogy a mindennapi ingázós vonatokat, járműveket felszereljék olyan berendezéssel amit te szeretnél akkor már megtették volna.

lásd az új FLIRT és KISS motorvonatokat, illetve a legújabb villamosokat és metrószerelvényeket sem gyártják olyan berendezéssel amit te szeretnél.

Úgy jók ahogy vannak, Kielégítik így is az igényeket és teljesen biztonságosak.

2020. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény...
2020. nov. 25. 21:24
 68/125 anonim ***** válasza:
100%
Ez itt a kérdező első kommentje ahol nem néz mindenki mást hülyének.
2020. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/125 anonim ***** válasza:
90%

Azóta megvan az újabb világmegváltó ötlet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

2020. nov. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/125 anonim ***** válasza:
92%
A vasutat náladnál okosabb emberek tervezik, így nem véletlenül olyan amilyen.
2020. nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!