Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van még remény arra, hogy...

Van még remény arra, hogy legyen magabiztosságom vezetni?

Figyelt kérdés

2018 nyarán szereztem meg a jogsimat elsőre, 1 hibaponttal, és azóta egy kezemen meg tudom számolni hányszor vezettem. Egyszerűen tartok a forgalomtól, nem vagyok magabiztos, pedig ilyen problémám nem volt az oktatás során. Azt sem értem, hogy tud ennyi ember ilyen könnyen magabiztosan, gyorsan cikázni a forgalomban ahogy kedve tartja, mint akinek kikapcsolódás. Nekem meg amióta megvan a jogsim minden pillanat a kormány mögött éles vizsgahelyzet, egyszerűen nem tudom élvezni, és elengedni sem magamat. Attól félek, hogy balesetet okozok, hogy nem tudok gyorsan reagálni helyzetekben, lefulladok, stb., pedig nem vagyok túlzottan pánikolós típus, de ez nagyon ijesztő gondolat nekem valamiért. Oktatáskor érdekes módon nem voltak ilyen gondolataim, igazából lehet, hogy volt egy kis hamis biztonságtudat, hogy nem tudok bajt csinálni, mert az oktató "felülbírálhatja" a döntéseimet. Akkor sem rajongtam túlzottan a vezetésért, igazából csak megcsináltam a jogsit, hogy meglegyen. Most lennének helyzetek, amikor jó lenne, ha a vezetés tudásomnak hasznát vehetném, magyarán meg kéne tanulni élesben vezetni. Annyira még nem régi tehát a tudásom. Az is lehet, hogy a tanulóautót már nagyon jól megszoktam, és elrettentett már az elején, hogy teljesen más az itthoni autó is, az apámé is stb., illetve az sem túl bíztató, hogy azt látom, hogy aki nem rögtön autóversenyzésként fogja fel az egészet, és egy kicsit is elbizonytalanodik, vagy nincs elég bátorság benne, rögtön mindenkinek az a válasza, hogy jobb ha soha nem is megy ki a forgalomba... Lehet, hogy csak kis szemléletformálásra van szükség nálam? Szerintetek van remény, hogy tudjak magabiztosan vezetni?

20F



2021. jan. 8. 01:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne a városba kezd, hanem vidéken, falun olyan környéken amit ismersz. Párszor mész ott, már több magabiztosságod lesz.

Én is elöször csak ott vezettem, amikor már az autó megszokott volt akkor mentem csak be városba.

Meg ami mindig az eszembe volt: ha az oktatáson meg a vizsgán tudtam vezetni, akkor tényleg nem lehetek sikhülye hozzá!

2021. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Én is ilyen voltam korábban, most kezdek belejönni. Kialakult egy helyzet, ahol egyik napról a másikra muszáj volt vezetnem napi szinten mostmár.


Én mindig megnéztem az útvonalat streetview-en, hogy ne érjen meglepetés, a táblákat stb.

Két hét után a napi közlekedés tök jól ment, tudom hol mikor váltanak a lámpák, milyen a forgalmi helyzet.

Ahogy írták, rutint kell szerezni, ezt pedig rendszeres gyakorlással tudod elérni.

2021. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!