Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A szerviznek nem kellene...

A szerviznek nem kellene megtérítenie a nála keletkezett kárt?

Figyelt kérdés
Tegnap szerelőhöz vittem az autóm, és ma délelőtt lett kész. Mikor elmentem érte még a műhelyben állt. Beszéltem néhány szót a szerelővel, kifizettem, majd átadta kulcsot, és azt mondta mehetek. Csakhogy az autó épp a szerelőgödör felett állt, ami nem látszott és én sem tudtam róla, mert nem én álltam be vele a műhelybe. Ahogy hátramenetben fordúltam ki, a bal első kerék beleesett, és fennakadt az autó alja. Szerencsére sikerült kimenteni 2 emelővel 15perc alatt, de a küszöb elég csúnyán megsérült, amit nem hajlandóak ingyen megjavítani, mondván hogy nem ők okozták a kárt.

2021. jún. 1. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában már az nehezen hihető, hogy sehonnan sem látszott az akna.


De egy akna bent van a műhelyben. Nem igazán értem hogy akarsz kitolatni úgy, hogy közben elkezdesz kanyarodni. Feltételezem, hogy az akna vége nem konkrétan a bejárati ajtóval volt egy vonalba. Az ember egyenesen kitolat, aztán az ajtónál rákanyarodik a párhuzamos kinti útra.

2021. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Még szép hogy nem kell megtéríteniük, hisz valóban nem ők okozták a kárt.
2021. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

SZerintem is te vagy a hibás.

Azt hogy te nem láttad az nem jelent semmit.

Meg előttem leirták hogy egyenesen kell kitolatni és majd kint alászedni.

2021. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy ideges vagy, de ezt te cseszted el.

Szervízállásról alap, hogy egyenesen tolatsz ki, ha nem megy akkor megkérsz egy ott dolgozót, hogy alljon ki.

2021. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha nem áll fölötte autó akkor természetesen látszik. Hosszú az egész műhely és az én autóm előtt állt egy másik is, ugyancsak az aknán, ami miatt nehezen észrevehető. Az autóm hátulájál pedig egyáltalán nem látható a gödör, csak ha alánézünk.
2021. jún. 1. 15:00
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
Ez egy olcso kokler szelhamos szerviz lehet. Jobb helyeken mar evtizedek ota emeletot hasznalanak az aknak helyet. A szerelo nem tajekoztatot hogy miljen modon tolas ki akor az o felelosege! Mindenkep ugyvedhez fordulnek ha nem akar fizetni
2021. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell jól megnézni, hol áll az autó, ha nem te parkoltál oda.

Ugyanígy le lehet padkázni a felnit, vagy letépni a lökhárítót egy fa vagy veton tuskóval tetszőleges helyen.

Szerintem próbálj velük emberi hangon egyezkedni, hogy javítsák meg féláron, vagy valami hasonló. Nem ők hibáztak, de elkerülhető lett volna, ha a műhely előtt adják csak át a kocsit.

2021. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pontosítok, azt ugyan felajánlották, hogy díjmentesen kicserélik a sérült küszöböt, viszont azt nekem kell megvennem, és a fényezést sem térítik meg.
2021. jún. 1. 15:14
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

De továbbra sem értem hogy az aknáról való tolatás közben hova kanyarodsz ha az akna a műhelyben van :D


De ha nem lenne akna is tök mindegy. Egy műhelyből, csarnokból, garázsból etc etc szépen egyenesen kitolatsz, és az ajtóban alászeded a kormányt.


Nyilván nem fog szólni előre a szerelő, hogy a műhely közepén ne kezd el kanyarodni.

2021. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2021. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!