Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan büntetett meg a...

Jogosan büntetett meg a rendőr 10.000Ft-ra?

Figyelt kérdés

Lakott területen belül 50 km/h helyett 60-62 km/h hajtottam, papíron 60km/h van.


[link]


Ez a kalkulátor szerint nem kellett volna kapnom semmit.



2022. jan. 25. 07:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

52 is büntethető már, ha rendőr állít meg. Asszem 5000 a minimuk helyszíni bírság. Túllépted a sebességhatárt? Igen. 20%-kal. Tényleg azt hitted, arra nincs bünti? Örülj, hogy csak 10E. Az semmi.

Hollandiában pl már a traffipax is fotóz és jön a bünti, ha 1-2 km/h-val gyorsabban mész az engedettnél. Nem néztem meg, de tippre jobb a baleseti statisztikájuk /fő/km, mint nekünk :)

2022. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

10! Relatív gyorshajtást csak baleset esetén lehet megállapítani.

De ha tudsz olyan eszközt és módszert, amelyik egzakt módon méri a kocsi tapadását, állapotát, vezető pillanatnyi képességét, sok más tényezőt, akkor szólj!

2022. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Alex Fly ***** válasza:
65%
Persze, hogy jogosan! Saját szavaid alapján több mint 20%-kal lépted túl a megengedett maximális sebességet -ehhez képest nevetségesen olcsón megúsztad...
2022. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14%

Sokan tevedesben vagytok a gyorshajtas fogalmarol mert 50es tabla van nem buntethet meg ha 52-vel mesz hisz 10% a megengedett tureshatar. A trafipax 65nel fog bemerni. De amugy igen jogosan buntetett meg hisz tullepted a megengedett sebesseghatart.

Bar ez ilyen szorszalhasogatas mar csak..

Engem is buntettek mar meg mert 70es tabla van a falu vegeig (ahogy megy ki az ember a falubol mar semmilyen haz nincs meg ilyenek) adtam 1 gazfroccsot es a trafipax a tabla elott kb 5m-el bemert 86km/h-val es 30k. Nyilvan reszemrol jogtalannak tartom hisz a tabla utan 5m-el mar ugy is a kozut ahonnan ugye 90km/h a megengedett nem veszelyesztettem senkit es semmit se de mind1 mert a szabaly szerint en voltam a hibas ami igaz nert lakott teruleten belul tulleptem a megengedett sebesseghatart.

Legkozelebb figyelj oda, azota en is akarmerre jarok akarmenyire van valaki a seggembe ha 50es tabla van akkor en 50el megyek vegig.

2022. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

14! Marhaságot írsz. A tűréshatár annyi, hogy a megengedett legnagyobb sebességhez hozzáadják a készülék pontatlanságát. Az nem túl sok.

50-es helyen talál 54 az, amitől már helyszínbírság kiszabható 5000 forinttól, 50 000 forintig.

Jó ideje nincs elég ember erre a feladatra, elszaporodtak az automata rendszerek. Még az alkalmilag felállított műszerhez is elég egy ember, egy autó. A helyben megállításhoz kell két kocsi.

Nos, ezek következménye az, hogy ritka az olyan, hogy azonnal megállítanak.

A kiküldött bírságot meg kezdték megtámadni az érintettek, hogy ők ott sem voltak, meg sem születtek még akkor stb.

Rendben, mondták a rendőrök, de akkor ki?

A magyar jogban (is) van olyan, hogy saját magadra, családtagodra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni.

Sok bírság behajthatatlan lett emiatt.

Erre jött az, hogy akkor az üzemben tartó felelős az ilyenekért, mindegy, ki vezette. Az ő döntése volt a jármű átengedése. Akkor legyen annak következménye is az övé.

Ennek keretében állapítottak meg nagyobb rátartást, amit nem igazán értek. A gyorshajtás kevésbé veszélyes utólag büntetve?

Esetleg az lehet az oka, hogy ha valóban nem az üzembentartó volt, akkor kisebb fokú szabálytalanságért ne kapjon azonnal büntit. Nem tudom.

2022. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

12-vel teljesen egyetértek, hiába pontoztátok le.

Soha nem volt a magyar rendeletben szankció rendelve a relatív gyorshajtáshoz. A KRESZ nem is foglalkozik a szabálytalanokkal.

De más szabályban sem volt és van ilyen dolog miatt retorzió leírva.

Az csak a hírekben szerepel, hogy nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel haladt.

Ha tükörjég van az úton, és a megengedett maximumon autózom, és olyan stabilan fut a kocsi, mint teljesen szárazon, azon mit kellene büntetni?

És ahogy előttem írták: milyen egzakt módszer van ennek a hibának a megállapítására? És ha van mégis, azzal rendelkezik az autós?

Tehát aki vezeti a járművet, az is birtokában van olyan tudásnak, ami egyértelműen mutatja, hogy rossz sebességen halad? Van ilyen?

És aki azt gondolja, hogy mivel nincs ilyenje, bajt meg nem akar, és csak harminccal megy, az mások szemében nem lesz ledudálandó vén trotli, aki feltartja a többieket?

2022. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Dzsoki ***** válasza:
44%
Elvileg,már 51-nél is megszegted a közlekedési szabályokat. Ettől még ez csak a VÉDA rendszernél igaz. Általában,valóban 15 km/h ráhagyás van. Így nehéz megmondani,hogy nem voltam ott,de nem VÉDÁ-val mérnek egy autóból. Nem kérdeztél reá,hogy amennyiben feljelent,mi történik?
2022. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17# Olvastam itt GYk. egy olyan Story-t, hogy egy autós (kérdező) és mögötte a rendőrök haladtak és utóbbiak szerint az előtte haladó a Stop tábla előtt nem által meg.


A kérdező állította a barátnőjével, hogy megállt.

- 10.000Ft lett volna és feljelentés után 30.000Ft pénzbírságot kapott az illető.


Ezért nem kekeckedtem.

2022. febr. 20. 19:27
 19/19 A kérdező kommentje:

Persze ha lett volna egy GPS kamerájuk akkor bizonyíthatták volna az állításukat.


Engem felvett a rendőr Trafi, ami bent volt az autóban.

2022. febr. 20. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!