Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik, hogy nappal egy...

Létezik, hogy nappal egy mentőautó nem használ hangjelzést csak villog?

Figyelt kérdés

Volt ma egy kellemetlen incidensem, egy mentőautó elé kerültem egy busz kikerülése során. Amikor kerültem akkor rám eresztette azt a mélyebb szirénát, amivel a rendőrök is jeleznek és még be is szólt hangszórón. Viszont előtte én nem hallottam folyamatos hangjelzést. Utána előttem ment egy darabig és szerintem továbbra sem volt hangjelzése.

Ez előfordulhat vagy mi ennek az oka?


2022. febr. 26. 21:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%

Igen létezik.

Lehet, nem sürgős esethez ment, csak beteget vitt kórházba és a neki járó elsőbbséget így kérte. Tükröt úgyis használunk.

2022. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tartják indokoltnak a hangjelzés használatát ki szokták kapcsolni, hogy lassabban süketüljenek meg, és ne verjék fel feleslegesen az egész környéket.
2022. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Bécsben nagyon szokszor láttam ilyet, hogy csak fényjelzéssel közlekedett a mentő, ott ez teljesen természetes. Mindenki észreveszi és szabad útat kap. Itthon a törvény szerint akkor van csak elsöbbsége ha a hangjelzést és a fényjelzést egyszerre használja.
2022. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Autópályán is jellemző, csak akkor byomja be, ha valaki elfelejtkezik magáról.
2022. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem kizárt, hogy pont akkor kapta a riasztást
2022. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Létezik éjjel-nappal. Akkor szokták lekapcsolni, ha folyamatosan tudnak haladni elsőbbségadás problémája nélkül. Feltételezik, hogy elég a láthatóság, csökkentik a zajszennyezettséget.

Jogilag ilyenkor nincs elsőbbségük, de ha kimész eléjük, nyilván rádkapcsolják a szirénát.

2022. febr. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

1. Csak a megkülönböztető fény- és hangjelzését egyszerre használó járműnek van elsőbbsége a többi járművel szemben.


2. Épp ezért találkozol üvöltve rohanó mentővel a csendes és éjszaka közepén és fordítva : ezért találkozol olykor csak villogót használóval olyankor, amikor nem varható elsőbbségi viszony.


3. Minden mkjt használó tudja, hogy ilyenkor csökken az észlelhetősègük, különösen beláthatatlan irányokból.


4. Ezzel együtt feltétlenül illik hirtelen manőverek nélkül kitérni ilyen járművek elől is.


5. És ne lepődj meg, ha épp felkapcsolják a szirénát mögötted. Ezzel téged segítenek és jogilag is biztosítják az elsőbbségüket.

2022. febr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként meg ha a villogót nem veszed észre, akkor valószínűleg a mögötted jövő indexét sem (aki már megkezdte korábban az előzést/kikerülést).

Szóval a leírtak alapján ez lehetett volna egy sima személyautó is, aki rád dudál.

2022. febr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

"akkor valószínűleg a mögötted jövő indexét sem (aki már megkezdte korábban az előzést/kikerülést)."

Ez a kérdezőt nem is kell hogy érdekelje. Számára teljesen irreleváns ez mindaddig amíg ő maga nem akar előzésbe kezdeni, akkor pedig kutya kötelessége hátranézni és meggyőződni arról, hogy nem kezdte meg senki az előzését.

Az viszont senkitől nem várható el, hogy folyamatosan a tükröt lesse, mikor jön egy hangjelzés nélküli mentőautó.

Amíg nincs fény- és hangjelzés együtt, addig a mentő is csak egy kutya közönséges jármű, amit mellesleg a pilóta is tud.

2022. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

#9

Ezt írta a kérdező: "egy mentőautó elé kerültem egy busz kikerülése során".

Szóval igen, ennyi információból ez lehetett volna egy kutya közönséges jármű, amely korábban kezdte meg a kikerülést, és nem kapott elsőbbséget.

2022. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!