Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pécsről Kaposvárra járni...

Pécsről Kaposvárra járni dolgozni az nagyon fárasztó?

Figyelt kérdés
Sajnos Pécsen nem tudok elhelyezkedni, Kaposváron viszont lenne hely.

2022. jún. 15. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nincs annyira messze. Néhány volt kollégám járt Kaposvárról Pécsre, meg tudták oldani.

Van vonat is, busz is és kocsival sem nagy táv.

Mondjuk azt nem értem, hogy egy 3x akkora városban mint Kaposvár nincs állás?

Én most keresek állát, Kaposváron laktam, most költöztem kb pont Kaposvár és Pécs közé és inkább Pécsen látok több lehetőséget. Bár megváltozott munkaképességűként ott se nagyon :D

2022. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Kalkulálj. Napi 2-3 órát simán elvesz az életedből csupán csak az, hogy ingázol és effektíve nem csinálsz semmit, főleg úgy ha nem szeretsz vezetni/tömegközlekedni. Sokan mondják, hogy abba nem lehet belefáradni h csak ülsz a buszon/vonaton, de jobban ki tudja venni az ember életenergiáját, mint ha túlórázna. Ha vezetsz akkor az plusz stressz és koncentráció ami szintúgy fárasztó. És ugye a kocsi beszharhat, a buszhoz is el kell jutni vhogy stb... ez is sok időt és energiát elvesz.


De ha Neked nem hiányzik 2-3 óra mínusz a napodból, vagy a fizetés ezt kompenzálja, akkor tűrhető. Én most adtam fel- eddig napi 3 órát ingáztam Szeki-Dvár-Pécs között busszal/vonattal és kikészültem már maga abban h választanom kellett aközött, h kipihenem magam teljesen vagy a kedvteléseimmel/házzal/kapcsolataimmal... foglalkozok. Inkább perkálok albérletre és így jut legalább energiám és nem halogatom annyit pl. a takarítást és vásárlást sem.

2022. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én Málomból járok be az egyetemre, napi 1,5 óra ingázás és ezt is nagyon soknak tartom. :( Szóval hosszú távon nem vállalnám. Nem tudom, hogy milyenek a körülmények, ha nem tudtok költözni mondjuk párod/gyerek miatt, akkor ki lehet bírni. Buszozás közben én filmezek, zenét hallgatok, van hogy alszom is (nyáron légkondi nélkül ez nem állapot mondjuk, iszonyatos hőség van). Autóra viszont nincs szükségem a mindennapi életben, így nem szeretnék jogosítványt sem. Nyilván más egyetemistaként, mint családos anya/apaként. Fontold meg mennyire éri meg ez neked. Falvakból jogosan bejárnak nagyobb városokba, de ez az ingázás 2 nagyobb város között szerintem nem éri meg. Amúgy úgy tűnik én sem nagyon fogok itt állást kapni, szóval nekem is el kell gondolkodnom ezen a változáson.
2022. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem megoldható. Ha az üzemanyag kifizetése nem gond, 2x 1 óra kibírható
2022. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon nagyon fárasztó lesz. Sokszor megjárom a Pécs-Kaposvár távolságot és fárasztó.
2022. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor egyetemista voltam volt, hogy 2 hónapig Kaposvárról jártam Pécsre heti 4x. Soha többet.
2022. jún. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pécsi vagyok, és ritkán megyek Kaposvár felé, de akkor örök valóságnak tűnik az út. Volt egy időszak, mikor reggel 1,5 órát buszoztam, majd délután 1,5 órát haza (nem Kaposvárra, hanem egy teljesen más helyre), és az is nagyon fárasztó volt, de ott még gyorsan is telt viszonylag az idő, és tudom, hogy Kaposvár is kb. annyi idő, de még is, számomra Kaposvárra menni olyan hosszúnak tűnik és fárasztó. Nem tudom, hogy miért, de na, örökké valóságnak tűnik a Pécs-Kaposvár út.
2022. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Fárasztó és balesetveszélyes. Rossz minőségű mindkét út, sok falu, kanyar, domb stb. Biztos nem csinálnám.
2022. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Najó én mint kaposvári gyakrabban hallom hogy innen Pécsről mennek dolgozni

Mert itt annyira nincs lehetőség

2022. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos tenyleg így van, Pécs egy gyönyörű város, de aki nem baranyai, az többnyire nem marad itt egyetem után sem, mert hosszútávon nem lehet benne gondolkodni. :( Hiszen nemcsak 1 személynek kell munka, hanem majd a parjának is, mert gyereket is kell nevelni később. Aki meg szingli, az nehezen talal part, mert nincs is hova eljárni nagyon... Annak jó hely, aki vállalkozó, és felépíti saját életét. Alkalmazottként nagyon nehéz. Viszont árak, megélhetés szempontjából nagyon megéri annak, aki megteheti, hogy itt éljen. Kaposváron lehet van munka, de kihalt vàros mindenféle szempontból. :(
2022. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!