Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha autópályán a leállósávban...

Ha autópályán a leállósávban láttok állni egy autót vészvillogóval de a sofőr nem szállt ki akkor megálltok megnézni mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Pont most olvastam Facebookon, hogy egy rendőr nő mentett életet az M1es autópályán. Egy autó vészvillogóval megállt a leállósávon, a rendőr megállt és kiderült, hogy leállt a szíve a sofőrnek.


A kommentszekcióban láttam sokan írták, hogy rengetegen tudomást sem akarnak venni arról, hogy mi történhetett ilyen esetben, pedig alap lenne, hogyha látunk egy autót vészvillogóval állni és nem áll körülötte ember akkor megállunk és megnézzük mi történt.


Ti személy szerint megszoktatok ilyen esetben állni és megnézni mi a helyzet?



2022. júl. 17. 23:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem állnék meg. Elsősorban mire észlelem, felfogom mit latok már kilómetereket tehet meg az autóm. Visszamenni úgysem tudok, és nem is lehet. Max a következő kijárókon kanyarogva.


Másodszorra életveszélyes megállni. Rangeteg az ész nélkül száguldó ember akik képesek a leállósávot is használni az előre jutáshoz. De akármi történhet amíg odaérsz a kocsihoz, egy kicsit jobban jobbra tartó kamionos el is üthet, miközben te bekukucskálsz a vezetőhöz....


Ha üresnek látom a kocsit több variáció is lehet.

1.lerobbant és a sofőr kiszált és szabályosan kisétált a szallagkorláton kívülre és ott várja a sehitséget az árokba, te nem látod, mert leült...


2.lerobbant és megkért valakit vigye a legközelebbi pihenőbe ahol segítséget kap.


3.valóban gondban van mint a posztban szereplő.


E 3 varriáció eldöntésére nincs idő az alatt a3-4 másodperc alatt amíg látod. Így a legegyszerűbb, ha felhívod a 112öt és bejelented. Nem fognak rádszólni, hogy az gond.


Ha baleset van az teljesen más kérdés.

2022. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok. Furcsa, hogy én le lettem pontozva, mikor ugyanazt pofázom, mint a többi, akik 100%-on állnak. Nem, nem azért mert visszaesnék szintet, vagy bármi. Csak nem logikus.

Amikor ilyen, és még ettől is sokkal feltűnőbb karbantartóba is belerombolnak, őrültség megállni.

[link]

És igen, a rendőrnő, akit halálra gázoltak intézkedés közben első szolgálati napján vesztette életét, működő fényhíd mellett.

Mit tudok tenni megállva? Kiveszem a kocsiból és a sávban próbálom újraéleszteni? Vagy kivonszolom a leállósávba? Vagy átdobom a korlát mögé? vagy hogyan kellene cselekedni?

Én szerintem amiket felsoroltam, azok észszerű lépések. És eleget is teszek vele a segítségnyújtási kötelezettségemnek. Annak, hogy veszélyeztetem magam és mások életét, mi értelme van? Lehet, műszaki hiba, és már jön a tréler. Vagy már meg is halt, úgysem segít már rajta senki. Megállok, kiszállok. Nem üt el senki, de későn vesznek észre, valaki elrántja a kormányt, és már repül is fel magasra, át a túloldalra, összetörve 4-5 autót, és egy csomó halott. Számtalan ilyen videó van a YouTube-on, nem csak a Cobra 11-ben és hasonló filmekben.

2022. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy autópályán csak akkor állunk meg, ha kigyulladt az autó, amit vezetünk, vagy leállt a motorja.

Ilyenkor a 112-n be kell jelenteni, és perceken belül ott van a segítség.

2022. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
44%
Megállni nem, de lelassítani és megnézni minden alkalommal megszoktam amikor csak lehetséges. Szerencsére nem egyszer tudtam már segítséget nyújtani ilyen esetben. Emberjogi kötelességemnek tartom hogy figyeljem a többi autóst és segítséget nyújtsak ha erre valakinek szüksége van.
2022. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor ezzel más is így van.


Írtátok, hogy szalagkorláton kívül szabályos a várakozás ha lerobban valaki, noshát ma reggel 6 órakor az M3as autópályán állt egy autó vészvillogóval, az autó mellett (szalagkorláton belûl) állt egy anyuka rongyokkal körbetekert csecsemőjét fogta a kezében, az anyuka előtt egy 6 éves kislány szaladgált, az apuka meg jóval előttük sétált.


Megállni nem álltam meg de villogtam és dudáltam is egyet, hogy menjenek ki a szalagkorláton kívülre.

2022. júl. 18. 17:29
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem szabályos, hanem biztonságosabb valamivel.
2022. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"az anyuka előtt egy 6 éves kislány szaladgált, az apuka meg jóval előttük sétált."

Sajnos apukának halovány fingja sem volt a pályás viszonyokról.

2022. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem magától értetődő dolog megállni, ha mögötted tömött sorokban száguldanak az autók, kb. végeláthatatlanul és a leállósávon is rendszeresen előznek 150-el. A jutubos balesetes összeállítások rendszeres szereplője a valamiért megálló autó és a belerohanó tucatnyi autó röpködése.

Látod a sort lezáró teherkocsi végén azt a sárga izét? Az a majomfogó, abba lehet belerohanni. Ha az alaposan kidekorált Közutas sorba is állandóan belerohannak, mire számítson egy szürke kisautó?

[link]

Most azt mondod, lelketlen tróger vagyok, de az autópályás problémahalmaz vezérhangyája, hogy csak akkor állj meg, ha fizikailag nem tudsz már továbbhaladni, de akkor is csak a leállósávon és azonnal sprint a kerítés túloldalára. A Közút egyik riportjában szerepelt, hogy a hazai autópálya leállósávokon átlagban 20 perc a túlélési idő. Megállnál segíteni? Készülj rá, hogy valaki nagyon hamar belédrongyol.


Másrészt meg, Kresz 37. par:


(4) * Autópálya és autóút úttestjén - a forgalmi okból szükséges megállást kivéve - megállni tilos. Tilos a leállósávon megállni vagy várakozni, kivéve ha:


a) műszaki meghibásodás miatt a jármű továbbhaladásra képtelen;

2022. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Minket egy palyamunkas allitott meg, mar azt hittuk meghalt valaki autopalya lehajton,aztan behajolt a fogatlan hulyeje, hogy adjunk neki tuzet a cigihez. Es meg be is kohogott az ablakon. Nem tertunk magunkhoz. Otthagytuk a francba.
2022. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Aki ül az auóban, az már várja a segítséget.

Akkor állok meg, ha segítséget kér (kiáll a kocsi mellé, és egyértelműen integet). Vagy ha (ilyen még nem fordult elő) azt látnám, hogy rosszul van, rá van borulva a kormányra, stb.

2022. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!