Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ilyen elavultak a...

Miért ilyen elavultak a tanuló autók?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogsit, és a városban a legmodernebb tanulóautó is csak egy 9éves VW Golf 7. Lehet választani, hogy dízel, vagy benzines, de még autómatát is, ha esetleg arra lenne igény (elektromos sajnos nincs). Az első néhány órát a legújabb 9éves golffal vezettem, amiből csak benzines az opció, de az emelkedőre való indulást nem tudtam elsajátítani, mert mindig hátragurultam kicsit. Ezután az oktató javasolta, hogy akkor próbáljuk meg egy erősebb dízel autóval, de az valami mégöregebb Skoda volt. Az első napon sajnos a vén skodával sem voltam sikeresebb és csalódottan mentem haza. Ma ugyanezt elmeséltem egy barátnőmnek, és azt mondta, hogy ez csak autó hibája, mert nagyon elavult. Elmondta, hogy az ő autójukkal ez meg sem történhet, mert az automatikusan nem engedi hátragurulni az emelkedőn.

Létezik ilyen? Valóban csak az autó elavultsága miatt bénáztam? És ha igen, akkor miért nem kötelezik törvényileg az autós iskolákat, hogy modern, biztonságos autóval oktassanak?



2022. aug. 17. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést elnézve azt gondolom, hogy IQ teszthez kéne kötni a jogosítványszerzést.
2022. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert senki nem fogja megvenni a legmodernebb, full extrás Audit arra a célra, hogy a sok tanuló 1-2 év alatt tönkre vágja... 😅 Gondolj már bele, olyanok ülnek ezekbe az autókba - legalábbis a legtöbben - akik még előtte soha az életben nem ültek a volán mögött. Azért azok az autók rendesen igénybe vannak véve.


A másik meg - nem, nem az autó hibája, hogy nem tudtál elindulni vele. Igenis meg kell tanulni. Oké, veszel egy hiperszuper, mindennel is felszerelt autót, és teszem azt, bármi okból meghibásodik benne az az adott funkció, te meg a lejtőn letarolod az összes mögötted állót, majd azt mondod, bocsika, nekem nem kellett megtanulni a lejtőn elindulni? Nekem is problémát jelentett az oktatáson a lejtőn elindulás, de nem azért, mert az autó szar, hanem mert sosem csináltam még, és ez nem vele született tulajdonság, hanem meg kell tanulni. Az is hülyeség szerintem, hogy átültetett a dízeles autóba emiatt. Oké, elsőre nem egyszerű, de nem kell hozzá metafizikusnak lenni, hogy megtanuld egy benzinesen.

2022. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy én kíváncsi leszek mi lesz X év múlva, hogy fognak az emberek megtanulni vezetni amikor mindent is megold helyettük az új autó.


Az viszont sokat elmond a vezetési morálunkról hogy a tanulás legeslegelső fázisa, hogy a tanuló megtanul kifogást gyártani.


Az oktató csak köcsög és lehúzza a sok többlet órával, a vizsgabiztos szemét mert megbuktatta, ami nyilván azért volt mert "nem fizetett" és véletlenül sem azért, mert őfelsége szarul vezet.


Az meg nyilván az autók hibája, hogy a szerencsétlen még elindulni sem tud velük.


Aztán majd az ilyen áll neki önbíráskodni az utakon, meg küldözgeti a videókat BP-i autósokra, hogy mindenki hülye csak ő nem.

2022. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyám, borogass….
2022. aug. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden autó szar és elavult, csak te vagy egy modern helikopter !!!
2022. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 zulu válasza:
100%

"az emelkedőre való indulást nem tudtam elsajátítani, mert mindig hátragurultam kicsit."-gyakorold menni fog a kocsi nem tehet semmiről


"elmeséltem egy barátnőmnek, és azt mondta, hogy ez csak autó hibája, mert nagyon elavult."- itt komoly gondok vannak a barátnő fejében

2022. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
89%
Mit gondoltál, majd alád raknad egy luxusfelszereltségű autót, ami 3 másodperc alatt gyorsul százra, miközben még azt sem tudod hogyan kell kuplungot csúsztatni? Elképesztő mik vannak b+. Hihetetlen. És ezek azok a sofőrök, akik utána kimennek az útra valami 20 milliós csodajárgánnyal, de amikor hibázik az elektronika, akkor ott szerencsétlenkednek az úton, mert semmi tapasztalatuk nincsen, ami kellene a vezetéshez. Tavaly is egy hasonló beállítottságú fiatalember gurult rám osztrákoknál BMW-el, majd közölte velem, hogy ő nem tehet róla, az elektronika nem tartotta meg az autót. Hát persze!
2022. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!