Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Apám volt a hibás, vagy az...

Apám volt a hibás, vagy az eladó idegbeteg ?

Figyelt kérdés

Autót akartam venni és apám úgy tanította, hogy minden esetben alkudni kell, akkor is ha egy cipő áráért hirdetik az autót. Találtam is egy szép példányt, amit 1.5 millióért hirdettek, de a hirdetésben az állt, hogy az ár fix és nem alkudható. Apámmal elmentünk megnézni és inkább csak ő beszélt az eladóval, én csak nézelődtem. Végül apám 1 milliót ajánlott az autóért, amire az eladó csúnyán kiabálni kezdett és azt mondta, hogy takarodjunk el mert csak az idejét raboljuk.

Én őszintén kifizettem volna a másfél milliót, mert nagyon tetszett az autó, csak már nem volt kivel tárgyalni mert az eladó elzavart minket.

Mit csináltunk rosszul? Legközelebb inkább ne vigyem apámat, vagy csak nem szabad alkudni, ha azt írják, hogy az ár fix?



2022. szept. 17. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiírta hogy az ár fix, akkor azt nem véletlenül írta oda.


Apád fasz volt.

Az ár fix, akkor nem akar az eladó engedni, ha azt írja az ár írányár akkor lehet alkudni

De azért az hogy másfél millióbol egyből fél milliót akart le alkudni, szerintem még a legkedvesebb eladót is felidelené.


Legközelebb apád inkább hallgasson szerintem:)

2022. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez még kérdés, hogy mit csináltatok rosszul? Hát cigánykodni próbáltatok egy olyan termékért, aminek előre le volt szögezve az ára, ráadásul kapásból 50%ot. Ilyenkor csak egyvalamit lehet tenni, mégpedig azt, amit az eladó mondott : eltakarodtok és kész.
2022. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság, családtaggal ne menj autót venni, főleg, ha a valóságban nem ért hozzá
2022. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor csak akkor van helye alkunak, ha nem a hirdetésnek megfelelő állapotban van az autó.


A másfél millió helyett 1 milliót ajánlani, az akkor is pofátlanság lenne, ha nem fix árasként hirdeti.

2022. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

aszongya a #2 hozzászoló hogy 50% ot alkudni


Mióta 50%-a a másfél milliónak az 500 ezer ?


Matek nem menni mi?:D

2022. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

6 éves sztori:

Én is autót árultam, és valahonnan 200kilométerről hívtak, hogy megnézzék. Vonattal jöttek és pont olyan időben amikor én épp a munkában voltam. Nem volt türelmük egy órát várni rám, hogy hazaérjek, ezért csak miattuk egy órával korábban leléptem a melóból. Végül rossz településen szálltak le a vonatról és még nekem kellett várnom rájuk másfél órát, és még ki is mentem értük az állomásra. Mikor megláttam őket, látszott rajtuk, hogy ágról szakadtak, és nem hittem, hogy ezeknek van 1 milliójuk autóra, és meg is kérdeztem, hogy pénzt hoztak-e?

-minek hozzunk? Egyelőre csak kipróbáljuk az autóra nem biztos hogy meg is vesszük.

Ekkor elszakadt a cérna és mondtam, hogy nektek nem eladó, majd otthagytam őket az állomáson, mégcsak be sem ültek az autóba.

2022. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Fú, nekem apám egyszer elkezdi: "Megpróbálom lealkudni, x forintot tegyél el te, a többi nálam lesz és azt mondom, hogy csak ennyi van nálam."

Na ez volt az a pont amikor azt mondtam, hogy nem megyek vele égetni magam. Még felvolt háborodva, mikor azt mondtam, hogy a tesók szokták ezt csinálni, és hülyeség azt mondani, hogy csak ennyi van nála, hisz ilyen helyzetben én is azt mondanám az eladó helyében, hogy a fa$znak indult el akkor, ha nincs rá pénze.🤷‍♂️

Apád sem volt különb, mint az enyém... 30%-ot alkudni, azért elég durva. Oké hogy alálősz az elérni kívánt összegnek, de ez azért durva, főleg úgy, hogy az eladó kihangsúlyozta, hogy az ár fix.

2022. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Le akarnád alkudni az egyharmadát, én is elküldenélek a picsába, de még a negyedénél is. :D :D
2022. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Hány éves vagy, hogy "apukával" kell menni valamit megvenni? Ha TE akarsz egy autót és VAN RÁ pénzed, akkor legyél annyira felnött, hogy egyedül megoldod, föleg, ha apád ennyire hülye.
2022. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
21 vagyok és az első autómról van szó, aminek az árát nem egy hónap alatt spóroltam össze.
2022. szept. 17. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!