Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Apám volt a hibás, vagy az...

Apám volt a hibás, vagy az eladó idegbeteg ?

Figyelt kérdés

Autót akartam venni és apám úgy tanította, hogy minden esetben alkudni kell, akkor is ha egy cipő áráért hirdetik az autót. Találtam is egy szép példányt, amit 1.5 millióért hirdettek, de a hirdetésben az állt, hogy az ár fix és nem alkudható. Apámmal elmentünk megnézni és inkább csak ő beszélt az eladóval, én csak nézelődtem. Végül apám 1 milliót ajánlott az autóért, amire az eladó csúnyán kiabálni kezdett és azt mondta, hogy takarodjunk el mert csak az idejét raboljuk.

Én őszintén kifizettem volna a másfél milliót, mert nagyon tetszett az autó, csak már nem volt kivel tárgyalni mert az eladó elzavart minket.

Mit csináltunk rosszul? Legközelebb inkább ne vigyem apámat, vagy csak nem szabad alkudni, ha azt írják, hogy az ár fix?



2022. szept. 17. 15:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

A papád elmérte magát, de nem akart neked rosszat.

De így sikerült.

Ha meghirdetek valamit, akkor én is odaírom hogy írányár, vagy alku mentes.

Ha alku mentes, akkor semmiképp nem engedek egy fillért sem.

Távol-Keleten szinte elvárják hogy alkudj, de ilyen mértékben aláígérni, azért ott is elküldenek a búsba!:) (személyes tapasztalat)

(égtem is mint a fáklya.:)

2022. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

A tescóban is így működik nálatok? Szerinted ha valaminek van egy fix ára akkor azt oda fogja adni neked bárki olcsóbban?

Ha valaminek az árát nem tudodjátok megfizetni akkor keressetek olcsóbbat vagy olyat amiből lehet alkudni..ennél bunkóbbak nem is lehettek

2022. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

" apám úgy tanította, hogy minden esetben alkudni kell"


Apád nagyon proli valaki, alkudni csak kevés helyen lehet és elfogadott, aki mindig ezzel próbálkozik, az nem csodálkozhat, ha a legtöbb helyen elzavarják.


Másrészt ha apád annyit ért az autókhoz, mint az üzleti ügyintézéshez, akkor, akkor garantáltan jobban jársz, ha nélküle veszel autót, vagy ami még jobb, esetleg egy jó (nem apádszintü, olcsójános tipusú) autószerelövel mégy, aki megnézi, hogy rendben van-e az autó. (Utólag ugyanis nem sokra mégy a reklamációkkal, a legtöbb szerzödésben benne van, hogy a negtekintett állapot neked megfelelt!)

2022. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Apád pofátlan volt, én is elküldtem volna melegebb éghajlatra. Ha az ár nem lett volna fix akkor is gané dolog lett volna annyival kevesebbet ajánlani. Így alkudni csak max. Islamabad piacán megszokott dolog Pakisztánban.
2022. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Fix árból nem szabad alkudni. Esetleg valami extra tartozékot elkér amiatt, mert nem alkudott. Pl. téli gumik. Ennyi fér bele. Ha alkuképes vagy irányár van kiírva, akkor lehet alkudni, de mértékkel.
2022. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

13 évesen nagyban vásároltam idegen személyektől a Simsonokat. 35.000, 40.000, 25.000. Ez volt 2000-ben. Hirdetésben rövid leírás és telefonszám. Felhívtam az eladót, megbeszéltük a címet és az időpontot. Másnap iskola után mentem megnézni a motort, ha úgy láttam megéri az árát akkor megvettem. 18 éves korom előtt eladtam az összes motort. Az egyiket olasz (állampolgár) vette meg, felesége volt a magyar-olasz tolmács. Itt nyaraltak a Balatonnál...

18 évesen önállóan vásároltam az autót segítség egyéb beleokoskodások nélkül.

2022. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Az eladó is hibázott. Az elején azzal kellett volna kezdenie, hogy "Ugye tudják mit jelent az, hogy az ár fix? Ha alkudozni jöttek, meg sem mutatom, viszont látásra"
2022. szept. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Apád egy barom, maximum 10-20% amit még pofával lehet alkudni, ezt a pénzt a kereskedők is ráteszik egyébként, meg mindenki más.


Én 23 évesen vettem az első autómat egyedül, mivel Apám pont olyan nehéz esett mint a tied...

2022. szept. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
17# inkább a nyelvtan tanár nem? mert az Apja nem tud olvasni.
2022. szept. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom előtte már raboltátok eleget az idejét, vagyis te nem, te annyira ott se voltál, hogy fel se tudnád idézni, mi átlátszó cigány trükköket bevetett az öreg, hogy leszólja a kocsit...
2022. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!