Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ilyenek sokan a tanulóve...

Miért ilyenek sokan a tanulóvezetőkkel ?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna autót vezetni, viszont csak most, 21 évesen tudtam gyűjteni annyi pénzt hogy megcsináljam a jogosítványt.


Lány vagyok egyébként. Az oktatóm nagyon aranyos, egy idősebb férfi de mindig megdícsér óra után a hibáimért, meg persze azt is elmondja hogy mit hogyan kellene legközelebb, kisebb nagyobb hibák korrigálása.


Elég hamar kikerültünk a forgalomba, és hát kicsit stresszes voltam.


Egyesek nagyon türelmetlenek a tanulóvezetőkkel, de a legrosszabb hogy be-be szólogatnak, amit tisztán hallok mert olyan melegem van a stressztől sokszor hogy levan húzva picit az ablak.


A kreszt nagyon jól megtanultam, ezt mondta az oktató is, hogy látszik nem csak bemagoltam. Tudom alkalmazni és értelmezni a kereszteződéseket, rendőr jelzéseit.


Mindig mondja az oktatóm hogy nagyon ráfeszülök és legyek picit lazább.


párhuzamos parkolásnál viszont előfordult hogy a megkezdett művelet legelejétől a manőver befejezéséig dudáltak rám :( emiatt még stresszesebb lettem. De olyan is van hogy látom a szembe várakozó autót hogy telitorokból röhög...


Lehet túl érzékeny vagyok, de nagyon rosszul esnek ezek a dolgok :(


Van hogy üvöltöznek, és a szokásos "jáj de megkrnálak édes " vagy "mit bénázol kisanyám", "tanítsalak meg vezetni szivi ?", vezess inkább áramot te krva" :(.


A szexuális megjegyzéseket tartom a legmegalázóbbnak. Volt hogy sírva fakadtam emiatt mert annyira rosszul esett... tudom hogy előfordulnak ilyen atrocitások és hogy fel kell rá készülni, de akkor is. Kivan téve egy bazinagy T betű :(


Persze volt már szöges ellentét is, tehát hogy valaki nagyon kedves volt, intett is egy mosoly kíséretében, ezek pozítívan hatottak rám. Frusztrál hogy azt gondolom mások vajon mit gondolnak mikor várakozni kell rám meg ilyenek.


Ezek az emberek nem voltak tanulók ? Vagy ők rögtön forma 1-es pilótának születtek ?


Én nem tudnék ilyen lenni tanulókkal szemben, mert tudom jól hogy én is bénáztam, tudom hogy amúgy is stresszes, miért stresszeljem én is a türelmetlenségemmel.



Miért ilyen bunkó sok autós a tanulókkal szemben ?



2023. jan. 15. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

"Lehet túl érzékeny vagyok, de nagyon rosszul esnek ezek a dolgok :("


Távol álljon tőlem, hogy megvédjem az ilyen jellemtelen kétbites poloskákat, azonban a választ te magad leírtad: túl érzékeny vagy. Nyilván mindig jobb, bármiről legyen is szó, ha egy problémát alapjaiban megszüntetünk, nem pedig csak tünetet kezelünk. Azonban az ilyen jellegű problémák megoldása nem megy egyik napról a másikra, a történelmen végignézve szerintem egyértelmű a haladás, de ahogy a kérdésből is kiderül, nagyon messze vagyunk még a probléma megoldásától. Ha te arra vársz, hogy a probléma megoldódjon, hát akkor baromi nehéz és depis életed lesz. Míg a probléma megoldásra kerül, addig nincs egyszerűen más lehetőség, csak hogy kicsit összeszedd magad érzelmileg, mentálisan. Hidd el, hogy a szavaknak nincs ereje, legalábbis ilyen környezetben, ilyen retkes senkik szavainak egészen biztosan nincsen ereje, kizárólag annyi, amennyit te adsz nekik.

2023. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
A keleti retek autósok mindenkivel ilyenek, nemtől, kortól, tapasztalattól függetlenül. Itthon ez a balkáni vagy még annál is retekebb színvonal van. Nem kell vele foglalkozni, hadd idegeskedjenek, hamarabb kapnak agyvérzést legalább.
2023. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Sok suttyó ember van, aki eltapossa, megalázza a gyengébbet.

Nem csak a vezetésben, hanem mindenben.

2023. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Van hogy üvöltöznek, és a szokásos "jáj de megkrnálak édes " vagy "mit bénázol kisanyám", "tanítsalak meg vezetni szivi ?", vezess inkább áramot te krva" :(."


Erre milyen választ vársz? Ilyen emberek mindig lesznek, úgyhogy egyetlen megoldás van, ha megtanulod, hogy ezek leperegjenek rólad.


Klíma nincs az autóban? Akkor azt kell bekapcsolni, nem az ablakot lehúzni.

2023. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

A kedvedért megkérdeztem az új mesterséges intelligenciát, a ChatGPT-t, amiről sokat írnak mostanság, és ezt válaszolta kissé ugyan darabos magyarsággal, de a lényeg érthető:


Mint tanulóvezető, nehéz lehet nem érzékenyedni, ha más sofőrök ordítoznak rád. Itt vannak néhány tipp, hogy segítsen maradni fókuszáltnak és nem engedni, hogy befolyásoljon:


Tartsd szem előtt, hogy még tanulsz. Normális, hogy hibákat kövess el, amíg tapasztalatot szerzel az utakon.


Ne vegye személyesen. Az agresszív viselkedés más sofőröktől gyakran a saját stresszük vagy frusztrációjuk tükröződése, nem pedig valami rosszat tettél.


Maradj fókuszált az adott feladatra, ami a biztonságos vezetés. Ne engedd, hogy az ordítás elterelje a figyelmed a vezetéstől.


Próbálj meg nyugodt és összeszedett maradni. Vegyél mély levegőt és emlékeztessd magad, hogy a legjobbat teszed.


Ha a helyzet veszélyessé válik vagy túlzottan megterhelő, állj meg és pihenj egy kicsit.


Emlékezz, hogy a gyakorlat teszi a mestert. Minden alkalommal, amikor vezetsz, több tapasztalatot és bizalmat szerzel.


Ne engedd, hogy a negatív élmény rontsa el a napodat. Próbálj meg tanulási lehetőségként gondolni rá, és lásd, van-e valami, amit tanulhatsz belőle a vezetés javításához.


Fejleszd ki a vastag bőröd, tegyél tekintetbe, hogy az emberek durvák és agresszívek lehetnek, ne vegye személyesen és ne engedje, hogy befolyásolja.


Fontos, hogy azt tartsa szem előtt, hogy a biztonság a legfontosabb dolog a vezetés közben, ezért mindig győződjön meg arról, hogy az utazási szabályokat követi és védekezően vezet, függetlenül attól, hogy más sofőrök mit mondanak vagy

tesznek.


Ne felejtsd el, hogy a vezetés tanulási folyamat, és mindenki hibázik időnként. Ne engedd, hogy mások dühöngése megtörje a bizalmát, és folytasd a gyakorlást, hogy fokozatosan javulhass a vezetési képességeiddel. Emlékezz, hogy a legfontosabb a biztonságod és a környezeted biztonsága, így mindig legyen ez elsődleges szempontod a vezetés közben.

2023. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Ez a magyar vezetéskultúra. Ha már nem tanuló leszel se lesz jobb. Itt a válaszokból is kiderül, hogy sokak szerint teljesen normális ledudálni/villogni a másikat, ha az lassabb, mint mi és még sorolhatnám.
2023. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6: senki nem mondta, hogy normális, éppen azt mondták, hogy nem elfogadható, de a realitás az, hogy suttyók mindig vannak és lesznek
2023. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A szexuális megjegyzéseket tartom a legmegalázóbbnak."


Tanácsot nem tudok adni férfiként, de erre vezetéstől függetlenül számíthatsz így huszonévesen.

Persze autóban ülve bátrabbak ezek a parasztok, mert két pillanat múlva ott sincsenek.

2023. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eközben az oktató mit csinált? Engem is dudáltak már le, persze nem mentem tőle jobban. Aki annyira buta, hogy nem tudja, mit jelent a T betű, azzal ne foglalkozz. 100 rendes vezetője jut 1 barom de te azt jegyzed meg.
2023. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a morál... a robot válaszaiban voltak okos dolgok, érdemes elmélázni rajtuk. Ha majd gördülékenyebb leszel, akkor ezek a gyökerek kevésbé fognak halált hörögni, hogy feltartod őket. Mikor kopasz voltam, rám is dudálgattak, mert a saját biztonságos szintem szerint közlekedtem. Ha saját kocsid van, akkor a T betű meggondolandó: készült már felmérés róla, hogy sok gyökeret még külön hergel, hogy tanuló, és majd jól megmutatja neki.
2023. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!