Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabad mankóval vezetni?

Szabad mankóval vezetni?

Figyelt kérdés

Bevonták a jogsim egy apró koccanás miatt, amit a másik sofőr el tudott volna kerülni, de inkább nekem jött.

Az volt a hibám, hogy jobbkezes kereszteződésben nem adtam elsőbbséget, de az a nyomorék simán meg tudott volna állni. Valami fogyatékos és járni is alig bír, csak mankóval, és így vezet! Mikor kijöttek a rendőrök akkor is nála volt a mankó, de mégis engem hoztak ki felelősnek, azzal nem foglalkoztak, hogy a másik nyomorékon vezet. Normális manuális autója van, nem olyan ami át van alakítva nyomorékok számára.



2023. máj. 3. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A jobbkézszabály be nem tartása attól függetlenül szabálytalanság, hogy a másik hogy vezet.
2023. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bevonták a jogsid egy balesetet okozó szabálytalanság miatt, amit el tudtál volna kerülni, ha szabályosan vezettél volna.
2023. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtad meg az elsőbbséget, ez full a te hibád, vállald a következményeket.


Az meg, hogy mankóval járt millió különböző okból lehet. Nem feltétlen jelenti azt, hogy vezetésre alkalmatlan.

2023. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
cool story bro
2023. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora bunkó, jogtalanul önérzetes barmot, mint a kérdező. Jelentve a kérdés.
2023. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én csak egy nyomorékot látok a történetedben... Nem derült ki, hogy neki van-e mankója!
2023. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég egyértelmű, hogy te nem adtál elsőbbséget, teljesen világos szituáció volt. Az meg lényegtelen, hogy ő neki mankója volt. Te vagy a hibás
2023. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt apró koccanásom, de rendőrt se hívtunk hozzá.

Nekem az a gyanúm, hogy nem apró nem koccanás volt az, hanem valami komolyabb ütközés, netán személyi sérüléssel, és azért lett a rendőr hívva.

De még ilyen esetben sem gondolom, hogy a helyszínen automatikusan bevonnák a jogsiját valamelyik félnek.

2023. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt ott egy kis tütüke a szervezetben, azért vonták be.

Meg előtte ez a pattogás, hogy miért nem a vétlen fékezett.

Na ugye?

2023. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Nekem az a gyanúm, hogy nem apró nem koccanás volt az, hanem valami komolyabb ütközés, netán személyi sérüléssel, és azért lett a rendőr hívva."


Ha a két fél között nincs megegyezés arról, hogy ki a vétkes, akkor is érdemes rendőrt hívni. És mint látjuk, a baleset felelőse még most sem ismeri el, hogy ő a felelős a balesetért.


"De még ilyen esetben sem gondolom, hogy a helyszínen automatikusan bevonnák a jogsiját valamelyik félnek."


Kivéve, ha felmerült, hogy bódító szer hatása alatt állt (pia, drog).


"Az volt a hibám, hogy jobbkezes kereszteződésben nem adtam elsőbbséget, de az a nyomorék simán meg tudott volna állni. "


Tehát ha én 200-zal végigszáguldok a városon, akkor az lesz a hibás, aki nem takarodik előlem, és betolom az árokba? Hiszen igazán eltakarodhatott volna az útból, nem?

2023. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!