Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabad mankóval vezetni?

Szabad mankóval vezetni?

Figyelt kérdés

Bevonták a jogsim egy apró koccanás miatt, amit a másik sofőr el tudott volna kerülni, de inkább nekem jött.

Az volt a hibám, hogy jobbkezes kereszteződésben nem adtam elsőbbséget, de az a nyomorék simán meg tudott volna állni. Valami fogyatékos és járni is alig bír, csak mankóval, és így vezet! Mikor kijöttek a rendőrök akkor is nála volt a mankó, de mégis engem hoztak ki felelősnek, azzal nem foglalkoztak, hogy a másik nyomorékon vezet. Normális manuális autója van, nem olyan ami át van alakítva nyomorékok számára.



2023. máj. 3. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

- Te magad írod meg a kérdésben, hogy nem adtad meg az elsőbbséget.

- Az, hogy ő mivel vezet, nem mentesít attól, hogy magát a balesetet te okoztad

- Mivel önmagában egy koccanásért nem vonnak be jogosítványt, valószínűleg volt még más is a történetben, ami a kérdésben nem szerepel, de a balesethez kapcsolódik - mondjuk nem is probléma, mert ilyen emberrel nem szívesen találkoznék a forgalomban.

2023. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Baromi alantas, bunkó dolog valakit nyomorékozni.

Műszaki szemlét tartottál az autójában? Mikor vizsgáztál belőle? Szakmai gyakorlatod?

Orvosi egyetem?

2023. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem is ittas lehetett. Mondjuk van egy tippem, hogy a vétlen sofőr hívott rendőrt, miután a kérdező nekiállt pattogni. Ilyen esetben én is rendőrt hívtam volna
2023. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Bevonták a jogsim egy apró baleset miatt, amit egy mankóval közlekedő gyalogos el tudott volna kerülni, de inkább lelépett a zebrára.


Az volt a hibám, hogy nem adtam elsőbbséget neki, amikor a gyalogosátkelőhöz ért. Ő egy nyomorék és csak mankóval tud járni, de ennek ellenére kilépett az utcára! Amikor a rendőrök kiérkeztek a helyszínre, ő még mindig a mankóján támaszkodott, de engem hibáztattak a balesetért, anélkül hogy figyelembe vették volna, hogy a másik fél mankóval közlekedett. Ráadásul normális cipő volt rajta, nem olyan, ami kifejezetten a mozgáskorlátozottaknak lett volna kialakítva.

2023. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hülye fåsz kérdező , eleve a nyomorék kifejezést így alkalmazni taplóság. A sztoriban az egyetlen nyomorék te vagy.
2023. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt te voltál a szabálytalan. Ettől független hogy a másik autós mit csinált
2023. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!