Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga jó tanácsok?

Forgalmi vizsga jó tanácsok?

Figyelt kérdés
1 hét múlva lesz az 1. forgalmi vizsgám. 44 óra vezetéssel indulok neki. Tudnátok jó tanácsot adni, hogy mire figyeljek oda? Egyértelmű, hogy piroson nem megyek át, záró vonalra figyeljek, index mindig stb. Ezek a nagyobb hibák. De pl sávváltasnál buktatnak azert, ha elobb indexelek utana nezek szet?
2023. jún. 27. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyirányú utcából kikanyarodásra is figyelj, meg a jobbkezes utcák, gyalogos szándékai, parkolásnál a padka, ezek még a klasszikus bukóokok az általad felsoroltakon kívül.
2023. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az index az első, utána lehet cselekedni. Amit én gyakran rontottam az pl körforgalomban ne menj rá középen a macskakőre, ne előzz zebrán bicajost, vonatsín előtt teátrálisan bebambulni, nézegesd a tükröket gyakran és látványosan. Sok sikert, menni fog.


[link]

2023. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább arra figyelj, hogy betartsd a szabályokat és szépen nyugodtan csináld, ne kapkodd el. Mintha nem is lenne ott a vizsgabiztos.
2023. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"De pl sávváltasnál buktatnak azert, ha elobb indexelek utana nezek szet" biztos én vagyok a hülye, de nem ez a normális? Indexszel jelzed a szándékot, hogy irányt váltanál, utána szétnézel, hogy van-e rá lehetőség, netán az indexed miatt beenged valaki.
2023. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az már baj, ha a vizsga előtt a szabályokról kell beszélni.

A forgalmi vizsgán úgy kell közlekedni, ahogy azt az oktató jó esetben tanította, kihangsúlyozva, hogy látványosan körül kell nézni, ott, ahol az elvárás (útkereszteződés, vasúti átjáró, sávváltás)

Az alap, hogy a szabályokat be kell tartani, aminek az alapja a figyelem (tudod hogy az utca egyirányú, egyenrangú az útkereszteződés, stb - az utasításokat a szabályokat betartva kell végrehajtani.

Semmi extrát nem kérnek a forgalmi vizsgán, arra kíváncsiak, hogy a megfelelő döntéseket hozod-e, és arra elméletben nem lehet készülni, azért gyakorolták eddig 44 órát.

2023. jún. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!