Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsi nélkül vezettem videóra...

Jogsi nélkül vezettem videóra lett véve lehet bajom ?

Figyelt kérdés
Jogsi nélkül vezettem videóra lett véve és volt egy videó is ahol felborultunk q kocsival de én vezettem. Ha ezt elküldik a rendőröknek lehet bajom belőle ?

2023. okt. 4. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2023. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2023. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi bajom lehet belőle ?
2023. okt. 4. 23:51
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha megsérült a kocsi neked kell megjavíttatni és számlával igazolni.
2023. okt. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár éve már bűncselekménynek számít, nem csak szabálysértésnek, úgyhogy akár börtön is.
2023. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Ha tisztán látszik a videón, hogy te vezettél, akkor börtön is lehet, ha nem, akkor az autó kárát rádverhetik.
2023. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

↪ 5-ös válasz írója! (2023. okt. 5. 07:47)

Rosszul tudod, ahogy a két hasznosnak értékelőd is.


Az engedély nélküli vezetés nem számít bűncselekménynek, szabálysértés ma is.

(2012. évi II. törvény a szabálysértésekről 131. fejezetcím: Engedély nélküli vezetés.)


Az eltiltás alatti vezetés lett bűncselekmény 2021. május 14-től, azon belül vétség.

(2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről: Járművezetés az eltiltás hatálya alatt fejezetcím 239/B. §)

2023. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért megint más ha közúton vezettél vagy valami magántelken. Egyrészt itt a feljelentésen van a kulcs. Ha nem sérültetek meg nem volt orvosi ellátás akkor hivatalból nem jelenthetett fel senki. Ha az autó tulajdonosa jelent fel az már gáz, ha videó is van róla az egyértelmű bizonyíték. Feljelentés nélkül ezt lefogják szarni. Viszont ha az autó kárát rendezed vagy akár az autót kifizeted a tulajdonosnak és ezzel el van rendezve a dolog akkor csak nem fog feljelenteni és akkor ügy sem lesz belőle.
2023. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!