Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Ittas...

Mire számíthatok? Ittas vezetés, többi lent.

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban ittasan vezettem, sikerült beleszállni egy szántóföldbe, személykocsi összetört, nem sérült meg senki, a helyszínen elvették a jogsimat, 0,9-et fújtam, vérvétel eredménye 2,33 volt, hivatásos vagyok C+E kategóriával. Bíróság tárgyalja az ügyet mert bűncselekménynek minősül, de tavaly augusztus óta csak arról jött levél, hogy vádat emelte, ennek 1 hónapja, azóta semmi, mikorra várható az ítélet, illetve milyen ítéletre számíthatok? Tudom hogy sok mindentől függ, így azért elsősorban olyanok válaszát várnám akinek már volt ilyen ügye, köszönöm!

febr. 25. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ezt itt biztos nem mondják meg pontosan, azzal meg nem méssz semmire ha csak tippelnek.
febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Ujravizsgázás az 100%. 2 év felfuggesztett is tuti. Pénzbirság is.
febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 hypno ***** válasza:

Ezt olvasd el. Nagyon jól össze van szedve

[link]


Azt kell valahogy kisírnod, hogy lőttek a megélhetésednek ha mindentől eltiltanak és a 6 pulya éhenhal, vagy mehet a pedootthonba.

febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Újra kell majd vizsgáznod és megfosztanak egy kategóriától.

Értelemszerűen az E kategória.

Kivéve ha fogadsz ügyvédet és kisírjátok, illetve szerzel igazolást, hogy alkalmazna a cég, de csak ha megvan az E kategória is.

Egyébként ügyvédtől függetlenül az ittas vezetőkkel nem foglalkoznak a bíróságon. Az ügyed a lista legvégén szerepel, már önmagában ez büntetés. Akármit csinálsz, addig fogják húzni az ügyet, amíg letelik az egy év. Általában ennyi időre szokták elvenni. Nemsokára itt van a május, addig érdemben nem foglalkoznak veled, utána meg jön az ítélkezési szünet. Aztán csak azon kapod magad, hogy október van.

Utána megint hónapok telnek el, aztán jön csak a vizsga, ami megint idő. A vizsgán megintcsak úgy fognak bánni veled mint egy bűnözővel.

Aztán ha szerencséd van sikerül és újabb két hónap múlva kipostázzák.

Egyébként ha jó ügyvéded van és szimpi vagy a bírónak, emellett sok pénzed, akkor talán eltekintenek az újra vizsgázástól, főleg mivel hivatásos jogsid van.

febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Újravizsgázás alatt mit kell érteni? Utánképzés, vagy ténylegesen elölről kell kezdeni az egész jogsit minden kategóriánál?
febr. 25. 14:54
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem az egészet, csak amolyan utánképzés lesz.

Lényegében egy alapos fejmosást kapsz.

febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ha valaha vissza is kapod, ne csinálj többet ilyet, mert visszaesőként képesek véglegesen elvenni.


Jah meg az utánképzésen az oktatók figyelni fognak ám téged és hogy mire hogyan reagálsz. Ha látják, hogy nem vagy alkalmas vezetésre, akkor vissza se kapod. De ennek azért kicsi az esélye.

Én is voltam ilyenen régen.

El se hinnéd milyen sokan voltak, és milyen jól szituált normális emberek is hasonló cipőben jártak.

febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

.....a csoport fele kocsival jött az utánképzésre is. 😂😂😂


Ezek a gazdagok voltak luxus kocsikkal.

febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7 El tudom képzelni, nálunk a fele falunak ittas vezetés miatt vették el a jogsiját... Ahhoz képest sokan ugyanúgy vezetnek jogsi nélkül, ez amolyan magyar dolog ezek szerint....
febr. 25. 15:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nyugodtan jelentsd a rendőrségen. Akár névtelenül is.
febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!