Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha bicikliút keresztezi az...

Ha bicikliút keresztezi az úttestet, akkor is le kell szállni és gyalogosként áthaladni rajta?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy úttest amit keresztez egy jelzőlámpa nélküli zebra, és közvetlen mellette a bicikliút. Ugye a biciklisnek le kell szállni a zebránál elvileg, de ha bicikliút is van mellette? Akkor is le kell szállni, és gyalogosként áthaladni vagy át lehet biciklizni a zebra melletti bicikliúton?
2011. júl. 20. 23:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy biciklisiszonyos tetű, aki minden bizonnyal boldogtalan és ebben éli ki magát.

Hát igen, ez durva, sajnos nehéz az ilyeneket elkerülni.


Meg tudod az a baj még ezzel, hogy ezután te is még gyanakvóbb és óvatosabb leszel ha vigyázol magadra... Azaz ha kell ha nem, fékezel, megállsz, stb. Na ez jó, ha lenyeled, hogy plusz idő a túlzott óvatosság, azonban épp ez a túlzott óvatosság fog a későbbiekben elbizonytalanítani sok sok olyan autóst, aki figyel a bringásokra és betartja a szabályokat, elengedi ott, ahol...

Sokszor vagyok olyan helyzetben, hogy látom, hogy még simán átérek mire odaér az autós, de mi van ha mégis épp gázt ad, stb, inkább lassítok és figyelem az arcát. Aztán ha semmit nem olvasok le róla, akkor csak akkor hiszem el, hogy nem üt el, ha már a kezével int vagy villant a lámpájával. Csak addigra sokszor sikerül leszállnom a bringáról, és nehezebb elindulni. Ettől én is időt pazaroltam, őt is feltartottam. Látod ez a baj ezzel. Viszont ha bunkó autós, akkor már rég elütött volna.

Nos nem könnyű...

2011. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom! :( Sajnos elég gáz helyzet.
2011. júl. 22. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!