Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fellebbezés a rendőrségre, de...

Fellebbezés a rendőrségre, de hogyan?

Figyelt kérdés

Elveszik a jogsim 3 hónapra, meg 40 ezerre megbírságoltak, mert stop táblás kereszteződésben nem álltam meg és belehajtottam egy másik kocsiba, éjjel volt, meg egyéb körülmények, lényegtelen...

Szeretnék fellebbezni a határozat ellen, hogy enyhítsenek, mert nem tudom nélkülözni a jogsim, suliba járok, de csak autóval tudok eljutni és 150 e volt a tandíjam.

Akinek volt már hasonló ügye hogy csinálta? saját magam írjak egy levelet vagy kérjem fel az ügyvédünket, hogy már mostantól képviseljen, vagy ez felesleges? Hogy megy ez?


2011. nov. 18. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

"suliba járok, de csak autóval tudok eljutni "


Minden sulihoz jár busz.

2011. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

- saját magad írj fellebezést, ügyvéddel iratni "siránkozó" levelet sose szabad, csak jogorvoslatit.

- STOP táblánál meg nem állás már önmagában a súlyosabb kategóriás szabálysértés, így balesetet okozni fokozottan, 99%, hogy nem fogják visszavonni. Örülj neki, hogy csak 3 hónapot kaptál.

- A jogosítvány elvétele 3 hónapra nem jelenti, hogy újra kéne járnod bármit is. 3 hónap múlva visszakapod a jogsit és annyi

- Ha így adod be a fellebezést, hogy suliba járáshoz nélkülözhetetlen az autó akkor úgy kiröhögnek, hogy csak na. Ha még a munkádhoz kéne talán szemet hunynának de így szinte biztos, hogy nem.

2011. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez az un. "suli" egy felsőoktatási intézmény, ami 65 km-re van tőlünk, kicsi falu, innét nem megy sem vonat, sem busz, így csak az autó marad. Nappali tagozatos vagyok, naponta kell mennem és bármennyire is furcsa a munkám múlik majd rajta, hogy mikor tudok végezni és a 150 ezer tandíjat, + a szeptember óta havi 20 ezer (utazás), + vizsgadíjak stb. csak mind kidobjam az balakon és kész? Ráadásul diákhitelből tanulok. Ez azért kicsit igazságtalan dolog szerintem.
2011. nov. 18. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Tudod mi az igazságtalan?


Hogy átengedtek úgy a B kat. forgalmi vizsgán, hogy nem tudod mit jelent egy STOP tábla.


Meg az, hogy összetörted valakinek az autóját ezért, akinek a biztosító a valós kárához képest csak kb. 75%-ot térített meg.


Ez igazságtalan. A többi nem.

2011. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne támadjátok már ennyire.. Lehet nem vette észre, elbambult, mittomén. Egyébként meg nekem is törték össze a kocsimat, a biztosító annyit fizetett, hogy simán megtudtam csináltatni belőle a kár 100%-át, még többet is! Hülye voltál, majd máskor jobban figyelsz, ennyi. Próbáld meg a fellebbezést, mittomén van egy családtagod, aki beteg és csak te tudod fuvarozni, akkor munka, legjobb ha ügyvédi segítséget kérsz. Én látok rá esélyt, hogy visszavonják, vagy legalább mérséklik.
2011. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, annak, aki emberien válaszolt, pedig ő már átélte ezt sérelmezettként, érdekes, mégis együtt tud érezni...

Annak, aki oly' kedvesen válaszolt, csak annyit, hogy valószínűleg egy éretlen kis tapasztalatlan valaki, akinek jól lehet még jogsija sincs.

De nem is érdekes ez, a lényeg, h mindenki akkor tanulja meg ezt a megfelelő helyen kezelni, ha saját maga is megtapasztalja ezt, vagy hasonlót.

"Balesetek csak mással történhetnek!" - Kedves válaszoló, ugye tudod, hogy ezt csak te gondolod így, de majd rájössz!

2011. nov. 18. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!